Kongre günü, bekleriz efendim!

AYTEMİZ Alanyaspor’un 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Mayıs Salı günü (bugün) saat 15.00'de Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu’nda yapılacak. Aytemiz Alanyaspor Süper Lig'e çıktıktan sonra sadece taraftar olarak değil, yazıp çizenler de çoğaldığı için tek adaylı bir kongre olsa da katılımın yüksek olması gerekiyor. Ben de kongre üyesi olduğum için, her kongre öncesi gönderilen davet bu sene gönderilmese de bu önemli toplantı için orada olacağım.

***

Kongreler yenilenme, yeni hedefleri belirleme ve üyelerin hesap sorma yeridir. Son yıllarda kongrelerde üyelerin veya sporseverlerin kürsüye çıkıp da bir soru veya bir önerge verdiğine şahit olmadım. Yine kitabın ortasından konuşarak diyorum ki; kardeşim sezon boyu alınan futbolcuyu, camiayı, kulüp başkanını ya sosyal medyada ya da çarşıda pazarda eleştiriyorsun ama bunların konuşulması gereken asıl yer kongrelerdir. Şimdi bugün gel o salona, mali tablo mu, transferler mi, yoksa hedefler mi hepsini sor ya da sezon boyu kapalı kapılar ardından eleştiri yapma ve sus. Kongreler korku imparatorluğu değil, özgürce fikrini beyan etme yeridir. Camia ve sporseverler artık bu ikilemden kurtulmalıdır.

***

Ben şahsen rüzgara göre hiç yön değiştirmedim. Sormam gerekenleri ve eleştirilerimi yazılarımda sezon boyu sordum. Gazete kupürleri ve sosyal medyanın günübirlik sorularını ve haberlerini kullanmadım. Bilgisiz şekilde okuyucularıma ve takipçilerime yalan ve üfürme haber sunmadım. O yüzden biraz geç anlaşılırım ama Yeni Alanya Gazetesi arşivlerinde tüm yazdıklarımız duruyor. Ne yazık ki dün yazdıkları ile bugün çelişen birçok insan var. Camiasını, başkanını ve futbolcusunu ağır eleştirenlere karşı kafasını kuma gömen yazar-çizerler bugün kulübün sahibi gibi davranıp yönetimler tarafından baş tacı ediliyor. Biz yine de ne çizgimizi ne de duruşumuzu bozmayacağız. Benim tek isteğim bu insanlar ve sezon boyu konuşanlar gelsin soracaklarını kongre salonunda sorsun ya da camiamızın isminden faydalanmasın, sezon boyu sussun. Ben Aytemiz Alanyaspor’un mevcut konumundan rahatsız olmadığım için sorum olmayacak. Bu yazımın büyük çoğunluğu duruş gösteremeyen, dedikodu yapanlar ve duruma göre yazıp çizenler ve bilgisiz haber yapanlar içindir.

***

Bugün yapılacak olan kongrede isimler değişebilir, yeni açılımlar da olabilir. Ama tüm Alanya’nın ve sporseverlerin bilmesi gereken en önemli şey hedef beklemek hayalciliğine kapılmamak olmalı. Elbette mali tablo açıklanacak ama öngörüm o ki, bu bütçelerle gelecek sezon da buralarda olacağız. Süper Lig'de hedef koymak için yönetimler yetmez. Sporseverlerden ricam; o futbolcu alınsın, şu verilsin gibi şeylerden vazgeçelim. Bu başkan ve yönetim bu takımı 2 sezondur bu ligde yaşatıyorsa onlara güvenmeyi öğrenelim. Eleştiri olacak ama yapılan güzel şeyleri de örtbas etmemeliyiz ve kongrenin seçtiği kişilere güvenmeliyiz. Zaten yanlış ve farklı icraatlar olsa ilk biz eleştiririz. Bugün yapılacak olan kongrede görüşmek üzere. Şimdiden yeniden seçilecek olan başkan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun diyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim
Kerim - 10 ay Önce

Biz de kongre üyesi olabiliyor muyuz? Nasıl?

veysel okşar
veysel okşar @Kerim - 10 ay Önce

kulübe başvurmanız gerekiyor

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472