banner449

banner552

banner481

banner472

banner479

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

ITB'den Alanya'ya ilk müjde: Artış yüzde 58

TURİZM 07.03.2019, 16:27

ITB Berlin Turizm Fuarı, 53. kez kapılarını açtı. Fuarda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanya pazarının şu ana kadar gösterdiği performansı ve pazardan beklentilerini değerlendirdi
2018 YILINI iyi bir çıkışla tamamlayan Türkiye turizminin yükselme trendini bu yıl da sürdürdüğünü belirten Bakan Ersoy, Almanya pazarının durumunu değerlendirdi. Almanya’dan diğer destinasyonlara dönük erken rezervasyon talebinde artış olmadığını belirten Ersoy "Buna rağmen Türkiye talebinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 58 oranında artış var. Bu çok ciddi bir artış" dedi. Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında sayılan Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nın (ITB) resmi açılışı Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier tarafından yapıldı.6-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB'de bu yıl aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 181 ülkeden 10 bin  katılımcı yer alıyor. ITB'ye Türkiye'den 100'ün üzerinde otel, tur operatörü, seyahat acentesi ile turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlar katılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un da katılım gösterdiği fuarda Alanya tanıtımı da tüm hızıyla sürüyor. İlk edinilen bilgilere göre aynı zamanda Türkiye’nin rakip destinasyonu olarak bilinen İspanya’nın rezervasyon sayılarında gerileme olduğu, Türkiye’nin ise geçtiğimiz yıla oranla yüzde 25-30 artış gösterdiği bildirildi. Alanya’ya olan ilgi ise oldukça yüksek.
'ALMANYA'DAN 5.6 MİLYON TURİST BEKLİYORUZ'
Bakan Ersoy, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bu tablo bize 2019 yılında Almanya’da beklentimizin üzerinde bir sayıya ulaşabileceğimizi gösteriyor. Yılsonunda yüzde 25-30’luk bir artışa ulaşabiliriz. Geçtiğimiz yıl ülkemizi 4.5 milyon Alman turist ziyaret etmişti. Bu seneyi 5.6 milyon Alman turist ağırlayarak kapatacağımızı öngörüyoruz."

Yorumlar (0)