Hatırlanmak güzel 

İNSAN belli bir yaştan sonra, genellikle sosyal etkinliklerden uzak kalıyor.

Özellikle, sağlık sorunlarıyla baş etmek zorunda kalanların yaşam kalitelerinde ciddi erozyonlar baş gösterdiğinde, arkadaş, dost hatta akrabalarla bile sık sık görüşmek mümkün olmuyor.
Sosyal etkinliklerin en ortasında oldukça yoğun yaşamış bizim gibi dinozorlar, bir bakıma inzivaya çekilmek zorunda kaldıklarında, birileri tarafından hatırlandıklarında, anılarına yelken açıp, duygusal bir mutluluğun içine girebiliyorlar.
9 Ekim Çarşamba günü beş torunumdan birisi olan Derin Deniz Kıyıcı’nın okulu Alanya Doğa Koleji tarafından, torunlarla birlikte, büyük anne ve büyük babalar için bir etkinliğe davet edilince, inanın şaşırıp kaldım.
İhtiyarları da hatırlayanların olması beni sevindirdi.
Zira 80’e merdiven dayadığım bunca yıl boyunca böyle bir etkinliğe başkalarını bilmem ama ben rastlamadım.
Böylesine güzel, böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atan, başta Alanya Doğa Koleji Ortaokul Müdürü Sayın Zehra Akçocuk olmak üzere, tüm öğretmenleri ve etkinliğe emeği geçen herkesi içtenlikle kutluyorum.
Öğrencilerin müzik ziyafetini zevkle dinledikten sonra.
Büyük anne ve büyük babaların torunlarıyla bilek güreşi yapmaları çok hoştu.
Sonrasında, kelime oyunu ve deyimleri bilme yarışmasının çok eğlenceli geçtiğini söyleyebilirim.
Tüm yarışmalarda, Deniz’le birlikte anneannesi Atiye Hanım çok başarılı yarışlar çıkartırlarken, ben sadece halka atışına katılıp, maalesef yarışmada orta sıralarda yer aldığımı itiraf etmeliyim.
Finalde ise, çay, kahve, pasta ikram edildi.
Günün anısına dönük olarak, torunların büyükanne ve dedelere, büyükanne ve dedelerin de torunlarına yazdıkları mektuplar, gelecekte torunlara kalacak en anlamlı anılardan biri olacaktır. 
Tabii ki, diğer okullarda, kimi kurum ve kuruluşlarda da, bu ve buna benzer güzel, güzel olduğu kadar da anlamlı sosyal etkinlikler yapılıyordur. 
Ben, yıllar sonra, böylesine güzel bir etkinliğe şahit olduğum için bu etkinliği köşeme taşımışken, benzer etkinliklere imza atan tüm okulları, kurum ve kuruluşları da alkışlıyorum. 

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479