Hastane personeli ve hastalar fidan dikti

ALKÜ EAH personeli ile hasta ve hasta yakınları 'Yeşillik İçinde Hastane Projesi' kapsamında fidan dikiminde bir araya geldiler

ALANYA Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH) personeli, hasta ve hasta yakınları el ele vererek 200 fidanı toprakla buluşturdu. Hayırsever Fikret Arık'ın katkılarıyla hastane bahçesine iklim koşullarına uygun 200 adet fidan dikildi. Düzenlenen etkinlikte, hasta ve hasta yakınları sağlık personelini yalnız bırakmadı. ‘Bahçemiz yeşil olsun, ellerimiz toprakla buluşsun’ adı altında düzenlenen bu aktiviteye ilgi oldukça büyüktü. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Hayallerimizin ve hedeflerimizin peşinden koşmaya, çevremizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” dedi. 
'HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ'
Taşbaş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Hayırsever vatandaşımız Fikret Arık Bey’in sayesinde bugün 200 fidanı toprakla buluşturduk. Düzenlediğimiz bu etkinliğe sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yoğun ilgi göstermesi bizleri ayrıca mutlu etti. Bir kez daha görüyorum ki burada kocaman bir aile olmuşuz. Hastane yönetimi olarak bir hayalimiz vardı. Korkulacak kötü anıların olduğu bir hastane modelinden, yeşillikler içerisinde, vatandaşlarımızın rahatça oturabileceği ve nefes alabileceği, güzel bir bahçesi olan hastane profiline geçebilmekti. Bugün hayalimizi gerçekleştirmek için güzel bir başlangıç yaptık. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecektir. Ben bir kez daha başta Fikret Arık Bey’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479