Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kuvvetli yağış ve rüzgara dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden, bazı bölgelerde yağmur ve sağanak, bazı bölgelerde ise yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışlarla ilgili uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile İç Anadolu'nun doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Karadeniz kıyıları ile Artvin'in güneyi ve Tokat'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli, yükseklerinde yer yer yoğun kar yağışı, Rize, Artvin’in kuzeyi, Trabzon’un batısı ile Giresun'un doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Yağışların; Karadeniz kıyıları ve Artvin'in güneyi ile Tokat'ın kuzeyinde kuvvetli, Rize, Artvin’in kuzeyi, Trabzon’un batısı ile Giresun’un doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) sağanak yağış şeklinde, Batı Karadeniz'in yüksekleri ile Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 800 m üzeri yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olarak başlaması; zamanla sıcaklık düşüşüyle birlikte 400 m üzeri yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan, yüksek kesimlerde tipi, buzlanma ve don vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın Akdeniz iç kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERDE HAVA MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğusunun yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 10°C Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 12°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

KIRKLARELİ 12°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

KOCAELİ 12°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 7°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

İZMİR 17°C Parçalı bulutlu

MANİSA 15°C Parçalı bulutlu

MUĞLA 15°C Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 17°C Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 20°C
Parçalı bulutlu

HATAY 12°C Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA 11°C Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, doğusunda yer yer karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

ANKARA 8°C Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI 8°C Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 6°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

KONYA 7°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, iç kesimlerinin yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BOLU 6°C Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 10°C Çok bulutlu ve yağmurlu

KASTAMONU 4°C Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 11°C Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Tokat'ın kuzeyi ve Artvin'in güneyinde kuvvetli, Rize, Artvin'in kuzeyi, Trabzon'un batısı ve Giresun’un doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 800 m üzeri yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olarak başlaması, zamanla sıcaklık düşüşüyle birlikte 400 m üzeri yüksek kesimlerde de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.


AMASYA 9°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

ÇORUM 6°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmurlu

SAMSUN 9°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 11°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yükseklerinin karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli, batısında çok kuvvetli ve şiddetli, yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM 0°C Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS -4°C Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA, 4°C Parçalı çok bulutlu ve karlakarışık yağmurlu


VAN 2°C Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karlakarışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 8°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmurlu

GAZİANTEP 9°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

SİİRT 7°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

ŞANLIURFA 10°C Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

DENİZLERDE HAVA
Orta ve Doğu Karadeniz’de fırtına, Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, batısında sabah saatlerinden sonra kuzeydoğudan, zamanla güneybatıdan 3 ila 5, doğusunda 6 ila 8, zamanla 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusunda güneybatıdan 6 ila 8, zamanla 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta ve Doğu Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yer yer yağmurlu, gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pusta ve yağış anında orta, sis anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, kuzeyi gece saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5, zamanla 2 ila 4; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, zamanla kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın batısında yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde yer yer 2,5m Görüş: iyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sabah ve öğle saatlerinde yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, zamanla 4 ila 6, batısında yer yer 7; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren batısında kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren batısında 4 ila 6, gece saatlerinde yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğle saatlerinden itibaren 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, yer yer 0,75m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

02 Oca 2022 - 07:54 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


YATILI BAYAN YARDIMCI

 Ev işlerinden anlayan, devamlı çalışacak; YERLİ / YABANCI olabilir, YATILI bayan YARDIMCI alınacaktır. 

0 533 292 05 95

RESEPSiYONiST

OTELİMİZE; İngilizce ve Almanca bilen Bay/Bayan resepsiyonist alınacaktır. Müracaat için CV [email protected] Floria Beach Hotel 

0 242 514 28 75

ALANYUM AVM

 Bünyesindeki Alaçatı Muhallebicisi’ne; * Aşçı, * Aşçı yardımcısı, * Garson, * Şef Garson, * Komi, * Barista ve Kasiyer alımı yapılacaktır. Müracaatla...

0 242 515 03 15

GIDA FİRMASINDA

GIDA FİRMASINDA Sabah 08.00- akşam 20.00 saatler arası çalışacak, E sınıfı ehliyetli, SRC belgeli ürün sevkiyatı ve araç indir-bindir işi yapacak ELEM...

0 538 610 69 57

ARÇELİK-BEKO SARAY SERVİSİ

Beyaz eşya ve klima için EKİP ARKADAŞLARI arıyoruz. Görüşmeler yüz yüze yapılacaktır. Adres:Sugözü Mah. 610. Sok Sugözü Muhtarlığı Karşısı. 

0 549 809 24 13

MOTOR KURYE

 Mahmutlar’a hakim cafemizde çalışacak motor kurye aramaktayız.

0 536 982 88 59

YILMAZ ALANYA PETROL

Cikcilli Şubesine askerlik sorunu olmayan AKARYAKIT SATIŞ PERSONELİ alınacaktır. Müracaatlar şahsendir. Adres:Cikcilli Mahallesi Cikcilli Bulvarı No:4...

0 531 215 70 77

MAS TUR. İNŞ. PET. ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ’DE

Çalışmak üzere; Parke İstifçi ve vasıfsız eleman arıyoruz. Adres: Elikesik Mah. Ilısuluk Sok. No:20 Not: Kalacak yer mevcuttur. 

0 545 784 86 78

TEKNİK ELEMAN

Sıhhi tesisat işlerinde belgesi olan 12 ay çalışacak TEKNİK ELEMAN alınacaktır. Grand Uysal Beach Otel 0 242 514 34 23-24

0 242 514 34 23-24

ETAGİ EMLAK BAY/BAYAN SATIŞ DANIŞMANLARI ARIYOR

** Maaş+prim+yemek+sigorta garantisi ile; * Lisans,ön lisans ya da en az lise mezunu, * Rusça, Farsça, Arapça ve İngilizce dillerinden en az birini bi...

0 553 960 57 20

Anket Sizce Alanya'da yabancıya konut satışı yasağı gelmeli mi?