Cem Yılmaz Kimdir? Cem Yılmaz'ın Biyografisi

Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı konulu makalemizi sizler için hazırlamış bulunuyoruz. Sanat ve sinema dünyasının en sevilen isimlerinden olan Cem Yılmaz, gösterileriyle de herkesi gülmekten kırıp geçirmeyi başarmış ve başarılı bir komedyendir. Bu yazımızda Cem Yılmaz kimdir? Cem Yılmaz’ın çocukluğu ve öğrenim hayatı nasıl ilerlemiştir? Cem Yılmaz hangi işlerde çalışmıştır? Cem Yılmaz’ın yapmış olduğu gösteriler nelerdir?

Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’un Kocamustafapaşa ilçesinde doğmuştur. Cem Yılmaz aslen Sivaslıdır. Baba adı Arif, annesinin adı ise Sabahat’tir. Cem Yılmaz, 3 kardeşin ortancasıdır.. Özge adında bir kız kardeşi ve Can adında bir de abisi bulunmaktadır. Cem Yılmaz öğrenim hayatına Kocamustafapaşa ilçesinde bulunan Akif İlkokulu’nda başlamıştır. Henüz ilkokul dördüncü sınıfta iken, ailesiyle birlikte İstanbul’un Bahçelievler ilçesine taşındılar. Cem Yılmaz, öğrenim hayatına Bahçelievler’de bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu’nda devam etmiştir. Liseye geçtiğinde ise tercihine meslek liselerinden yana kullanarak, Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne devam etmiştir.

Cem Yılmaz’ın Üniversite Hayatı ve İlk İşleri

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, lise öğrenimini de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik bölümünde lisans eğitimini tamamlamak için okumaya başlamıştır. O dönemler Cem Yılmaz, hem lisans eğitimini tamamlıyor, hem de mizah dergisi olan Leman dergisinde karikatür çiziyordu. Hayatını bir anda sahnede olarak buldu. İlk kez stand-up gösterisi yaptığında, Leman Kültür sahnesindeydi. Bu ilk gösterisi 1995 yılının Ağustos ayı içerisinde gerçekleşmiştir. 1995 yılı içerisinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde de sahneye çıkmaya başlamıştır.

Cem Yılmaz, bir anda tanınarak usta bir komedyen olma yolunda ilerlemeye başladı. Öyle ki; 2001 yılının sonuna gelindiğinde ünlü komedyen, yaklaşık 1200 adetin üzerinde gösteri yapmış duruma gelmiştir. Cem Yılmaz’ın yapmış olduğu bütün gösteriler, kapalı gişe oynamıştır. Cem Yılmaz, yalnızca Türkiye’de değil, Amerika ve Avrupa’da da sahne almayı başarmıştır. Cem Yılmaz, Leman dergisinde yapmış olduğu güzel çizimlerini, “Karikatürler” ismini verdiği kitabında yayınlamıştır.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, sinema deneyimini de ilk olarak Ömer Vargı’nın yönetmenliğini yapmış olduğu “Her şey çok güzel olacak” filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaşarak yaşamıştır. Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın başrolünü paylaştığı “Her şey çok güzel olacak” adını vermiş oldukları film, en başta Türkiye ve Avrupa’da toplamda 1 milyon 800 bin kişi tarafından izlenmiştir. Cem Yılmaz, hem sinema oyuncusu hem karikatürist hem de iyi bir komedyen olmayı başarmıştır. Bundan sonra ise reklam dünyasında da adından söz ettirmeye başlamıştır.

Hatta “Panasonic” firmasının radyodaki reklam spotları ile iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca radyo spotları ile kalmayarak, Panasonic, Mavi Jeans, Doritos, Opet, Telsim ve Türk Telekom gibi büyük markaların reklamlarında da oynamıştır. Üstelik ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın yer almış olduğu tüm reklam filmleri gündem konusu olmayı başarmıştır.

Cem Yılmaz’ın Sinema Sektörüne Girişi

Ünlü komedyenin yapmış olduğu tüm gösteriler, 2000 yılına gelindiğinde Star televizyonları tarafından yayınlanmaya başlanarak, “Gösteri” ismi ile piyasaya sürülmüştür. 2001 yılında çıkarılmış olan yasadan faydalanarak kısa dönem olarak askere gitmiştir. 2001 yılının Temmuz ayında askerlik görevini yerine getirmiştir. Cem Yılmaz, yeniden kendi filmini yapmak istiyordu. Ancak çekimleri yapılan filmin yapımcı olan firma ile sıkıntılar yaşamasından dolayı film,bir süre gecikmiştir. Bu sebeple 2004 yılında dört farklı karakteri canlandırdığı ve başrolünü üstlendiği film olan G.O.R.A ile vizyona girmiştir. Bu filmle de milyonları yeniden sinema salonlarına çekmeyi başarmıştır.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 2007 yılına gelindiğinde “CMYLMZ Fikir Sanat” adını vermiş olduğu fikir sanat üretim şirketini, televizyon, sinema, sahne ve diğer medyalar için yapımlar uygulayan ve tasarlamak amacıyla kurmayı başarmıştır. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, önceden oyunculuk ve senaryo çalışmaları ile farklı birçok çalışmaya da imza atmıştır. Bundan böyle Cem Yılmaz, kendi şirketinin bünyesinde oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı olarak görevine devam edecektir.ünlüler

Cem Yılmaz, CMYLMZ Fikir Sanat şirketini yükseklere taşımaya başlamıştır. Öyle ki; 2011 yılına gelindiğinde vergilendirme dönemi içerisinde listenin 71. sırasında yerini almayı başarmıştır. Ünlü komedyen Cem Yılmaz’a konuşmacı, oyuncu, müzisyen, ses sanatçısı, konuşmacı ve sunucu faaliyetlerinden oluşan geliri elde etmiş olması sebebiyle 2 milyon 448 bin 198 lira gelir vergisi tahakkuk edilmiştir.

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, televizyon ve sinema oyuncusu olan Ahu Yağtu ile 2012 yılının 10 Mart gününde Pera Palas Otel’de evlenmiştir. Ünlü çift balayı organizasyonu için Dubai’ye gitmişlerdir. Evlilikleri öncesi 4.5 aylık hamile olan Ahu Yağtu, 2012 yılında doğum yapmıştır. Kemal adında oğulları dünyaya gelmiştir. Ancak ünlü komedyen Cem Yılmaz, Ahu Yağtu’dan 24 Aralık 2013 tarihinde tek celsede boşanmıştır.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın yapmış olduğu son gösterisi “CM101MMXI FUNDAMENTALS” ismini almıştır. Bu gösteriyi sonradan 2013 yılının Ocak ayında sinema gösterisi olarak ta vizyona sokmuştur. Yine çok izlenmeyi başarmıştır. Cem Yılmaz, 1998 yılında Parantez yayınlarından çıkartmış olduğu Karikatürler isimli kitabını yayınlamıştır.

Cem Yımaz’ın Almış Olduğu Ödüller

2011 Yılı Yapılan Ödül Töreninde – 4.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu Dalında(Av Mevsimi)
2007 Yılı Yapılan Ödül Töreninde – 12.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu Dalında (Hokkabaz)
2006 Yılı Ödül Töreninde- 11.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Dalında(Organize İşler)
Cem Yılmaz’ın Yapmış Olduğu Gösteriler
1999 : Milenyum
1999-2001: Bir Tat Bir Doku (Tek Kişilik Gösteri)
2001-2008: CMYLMZ (Tek Kişilik Gösteri)
2010 : CMYLMZ Soru & Cevap
2011 : CM101MMXI – FUNDAMENTALS
Cem Yılmaz’ın Yapımcı ve Oyuncu Olduğu Dizileri ve Filmleri
2016 – İftarlık Gazoz
2015 – Ali Baba Ve Yedi Cüceler Filmi Yönetmenlik
2014 – Pek Yakında Filmi
2008 – A.R.O.G Yönetmen ve Başrol
2006 – Hokkabaz (Sinema Filmi)
2015 – Ali Baba Ve Yedi Cüceler Filmi Başrol
2014 – Pek Yakında Filmi
2013 – CM101MMX1 Fundamentals Gösterisi Sinema Yayını
2009 – Yahşi Batı (Sinema Filmi)
2008 – A.R.O.G (Sinema Filmi)
2006 – Hokkabaz (Sinema Filmi)
2003 – G.O.R.A (Sinema Filmi)
1998 – Her Şey Çok Güzel Olacak Filmi Başrol
2015 – Ali Baba Ve Yedi Cüceler Filmi Yönetmenlik
2014 – Pek Yakında (Sinema Filmi)
2009 – Yahşi Batı (Sinema Filmi)
2008 – A.R.O.G (Sinema Filmi)
2016 – İftarlık Gazoz (Cibar Kemal) (Sinema Filmi)
2015 – Ali Baba Ve Yedi Cüceler (Ali Şenay-Boris Mancov) (Sinema Filmi)
2014 – Son Umut (Cemal) (Sinema Filmi)
2014 – Pek Yakında (Zafer Yıldız/Beşir) (Sinema Filmi)
2013 – Yahşi Çin (Aziz Vefa) (Sinema Filmi)
2013 – CM101MMX1 Fundamentals (Sinema Filmi)
2012 – Şahane Misafir (Yusuf Antep) (Sinema Filmi)
2011 – Arabalar 2 (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2010 – Zefir (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2010 – Av Mevsimi (Deli İdris) (Sinema Filmi)
2009 – Yahşi Batı (Aziz Vefa) (Sinema Filmi)
2009 – Arthur: Maltazar’ın İntikamı Sinema Filmi Seslendirme
2008 – Canım Ailem (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2008 – A.R.O.G Filmi Üç Karakter Canlandırma (Arif / Logar / Kaaya)
2007 – Arı Filmi (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 – Hokkabaz (İskender Tünaydın) (Sinema Filmi)
2005 – Organize İşler (Müslüm Duralmaz) (Sinema Filmi)
2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir İsimli Programda Konuk Oyuncu
2004 – Simbiyotik (Sinema Filmi)
2009 – Avrupa Yakası 6. Sezon 190. Bölümde Konuk Oyuncu
2003 – G.O.R.A (Arif Işık/Erşan Kuneri/Kubar/Logar) (Sinema Filmi)
2000 – Vizontele (Fikri) (Sinema Filmi)
1998 – Her şey Çok Güzel Olacak (Altan Çamlı) (Sinema Filmi)
1996 – Beyaz Show (Kendisi) (Tv Programı)
1995 – Bir Demet Tiyatro (Bahadır) (TV Dizisi)
1994 – Televole (Kendisi) (Tv Programı)
1993 – İbo Show (Kendisi) (Tv Programı)
1991 – Laf Lafı Açıyor (Kendisi) (Tv Programı)

08 Mar 2021 - 22:02 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Başkan Yücel'in 7 yıldaki performansını nasıl buluyorsunuz?