Bayramda getirilmesi beklenen sokağa çıkma yasağı Alanya'da uygulanacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak kabinede Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bayramı kapsayan yasağın Alanya'da uygulanıp uygulanmayacağı ise merak edilen konuların başında geliyor.

YAPILACAK kabine toplantısı sonrası arife dahil olmak üzere 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanması bekleniyor. Bayramdan sonra yasakların kaldırılmasının da söz konusu olduğu konuşuluyor.

ALANYA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle, şehir giriş-çıkış tedbirleri kapsamında daha önce seyahat kısıtlaması kaldırılan Aydın,  Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla illerinde sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırılmıştı. Fakat virüse en ağır darbenin vurulmasının beklendiği Ramazan Bayramı'nda, bugün açıklanması beklenen 4 günlük sokağa çıkma yasağının daha önce kısıtlamaların kaldırıldığı Antalya ve Alanya'yı kapsayıp kapsamadığı ise henüz netlik kazanmadı. 

ULUSA SESLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. Kabinede, kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunmayacağı endişesiyle büyük şehirlerde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınması bekleniyor.

18 Mayıs 2020 Antalya/ Alanya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?