Alanya’da bir imar planı daha iptal oldu

Belediye Meclisi’nin Çıplaklı Mahallesi İmarı ile ilgili yaklaşık 14 yıl önce aldığı karar üzerine bir vatandaşın, arsasının tamamının park yeri olarak alınmasına itirazı ile başlayan dava süreci sona erdi. Antalya 3. Bölge İdare Mahkemesi Çıplaklı Mahallesi’nin imar planı uygulamasını iptal etti. Daha önce de Tosmur Mahallesi’nin İmar Planı iptal edilmişti.

21 ŞUBAT 2020 tarihinde mahkeme tarafından alınan kararda Çıplaklı Belediye Meclisi’nin 28.12.2006 tarihinde, 1/1000 ölçekli uygulama imar planının hali hazır haritası olmadan karar aldığını, bu durumun da hukuka aykırılık arz ettiği belirtildi. Bir vatandaşın, arsasının tamamının park yeri olarak alınmasına itirazı ile başlayan dava süreci böylece sona erdi. Mahkemenin uygulamadaki planı iptal etmesiyle birlikte Alanya Belediyesi İmar Müdürlüğü, yeni bir planlama yapmak üzere hazırlıklara başladı.

(Gülşah Anak)

29 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?