Yeni Alanya gündeme getirdi, ASAT devreye girdi

Alanya’nın Güllerpınarı Mahallesi’nde dün sabahtan itibaren musluklardan sarı su akmaya başlaması vatandaşı isyan ettirmişti. Bugünkonuyla ilgili ASAT Alanya Şube Müdürlüğü tarafından bir açıklama geldi. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada arızanın giderildiği ve numunelere gerekli tahlillerin yapıldığı belirtildi.

Haber albümü için resme tıklayın

YENİ Alanya Gazetesi Güllürpınarı Mahallesi’ndeki su isyanını dün haberleştirmişti. Musluktan akan sarı su ile çileden çıkan vatandaş sosyal medya üzerinden ‘Bizi ASAT’a yönlendirmeyin. Biz oyumuzu Alanya’ya verdik” diyerek olaya tepki göstermişti. Bugün konuyla ilgili ASAT’tan bir açıklama geldi.

ARIZA GİDERİLDİ

İçme suyu borusunda meydana gelen kırılma sonrası musluklardan kısa süreliğine bulanık sus aktığını belirten ASAT Alanya Şube Müdürlüğü, “29 Nisan Çarşamba günü Güllerpınarı Mahallesi, Emiroğlu Sokak’ta meydana gelen içme suyu borusu arızası sonrası kısa sürede arıza mahalline giderek gerekli çalışmayı yapmış, içme suyu borusunun kırılması nedeniyle meydana gelen arıza giderilmiştir. ASAT ekipleri arıza mahalline gelinceye kadar içmesuyu borusu içerisine bir miktar bulanık su karışmıştır. Bundan dolayı bazı evlerde musluklar ilk açıldığında 1-2 dakika gibi kısa bir süre su hafif bulanık akmış ancak daha sonra su normale dönmüştür” dedi.

ARIZA SONRASI GEREKLİ TAHLİLLER YAPTIRILDI

Arızanın giderilmesinin adından aldıkları su numunelerine gerekli tahlili yaptıklarını belirten ASAT ekipleri tahlillerin temiz çıktığını söyledi. Konuyla ilgili muhtarlık ile de görüşüldüğünü belirten ASAT Alanya Şube Müdürlüğü açıklamasında, “Arızanın giderilmesi sonrası sudan numune alınarak gerekli tahliller yapılmış ve sonuçların normal olduğu gözlenmiştir. Konuyla ilgili Güllerpınarı Mahalle Muhtarı Serap NEĞİŞ ile de görüşülmüş, kendisi de kısa süreli bulanık akan suyun daha sonra normale döndüğünü söylemiştir. Dolayısıyla, mahallenin içme suyunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızı ve halk sağlığını tedirgin edecek bir durum söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Güllerpınarı Mahallesi Emiroğlu Sokakta bu sabahtan itibaren sular henüz belirlenemeyen bir nedenle sarı akmaya başladı. Konuyla ilgili Alanya Belediyesi Çözüm Masası’na ihbarda bulunan Şevket Yavuz isimli vatandaş yetkililerden yardım istedi. Yavuz paylaşımında, “Sayın çözüm masasında görevli arkadaşlar. Güllerpınarı Emiroğlu Sokak’ta sabahtan buyana çeşmeden sular böyle sapsarı akıyor. Çamaşır makinasında yıkanan beyazlar bile sapsarı çıkıyor lütfen acil bu konuya bir çözüm bulun. Antalya büyükşehir ASAT’a yönlendirmeyin biz oyumuzu Antalya’ya değil Alanya’ya verdik” dedi.

(Gülşah Anak)

30 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?