Bankacılara 'Şahin' ayarı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin dün TOBB tarafından açıklanan “Nefes Kredisi” ile ilgili yol haritasını belirlemek amacıyla bugün Alanya’da bulunan Denizbank Şubelerinin Müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıya Denizbank Çarşı Şube Müdürü Uğur Güray Şimşek, Konaklı Şube Müdürü Soner Konukçu, Sanayi Şube Müdürü Mehmet Ali Hafızoğlu ile Alanya Şube Müdürü Ceyhun Demirtürk katıldı.

Covid 19 Salgınının ülkemizde görülmesinden bu yana oda üyesi iş insanları ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapan ve talepleri başta TOBB ve Bakanlıklar olmak üzere ilgili kurumlara rapor halinde ileten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, sundukları bazı taleplerin zaman içerisinde olumlu karşılık bulduğunu ve Nefes Kredisinin de bu taleplerden biri olduğunu hatırlattı.

Alanya’da cirosu 25 Milyon TL nin altında bulunan ticaret ve sanayi odası üyelerinin Denizbank’tan alabilecekleri söz konusu kredi konusunda banka müdürleri ile bir değerlendirmede bulunduklarını söyleyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, sürecin başından bu yana bankaların zor durumdaki iş insanlarının yanında olması gerektiklerini vurguladıklarına dikkat çekerek, “Bu zorlu süreçte TOBB açıkladığı Nefes Kredisi için Denizbank ile anlaşma yaptı. Biz de bu sebeple Alanya’mızdaki Denizbank Şube Müdürleri ile bir raya gelerek bu krediden başvuran iş insanlarının azami ölçüde yararlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini masaya yatırdık. Şube müdürlerimizin bazı talepleri nedeniyle ben TOBB ile de görüşmeler yaptım. Bu zorlu süreci el birliği ile aşmanın planlarını yaptık. Umarım en kısa sürede birlik ve beraberlik içerisinde bu salgının yarattığı ekonomik zorlukları aşacağız” dedi.

'KREDİYİ ŞARTSIZ VERİN'

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Twitter'da Nefes Kredisi'ne ilişkin yaptığı değerlendirmede TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve ALTSO Başkanı Şahin'i de etiketleyerek "Denizbank'tan alınacak TOBB desteği falan hikaye. Bankanın müşterisi değilseniz başvuru bile yapamıyorsunuz. Kredi kartını kullanacaksınız, otomatik ödeme talimatları vereceksiniz, ufak da olsa mevduatınız olacak. Ölme eşeğim ölme!" dedi. Şahin'in bu çağrı üzerine banka müdürlerine "Anlaşma gereği bu krediyi şartsız vermek durumundasınız" dediği öğrenildi.

29 Nisan 2020 Antalya/ Alanya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?