‘Koronayla birlikte HD de Alanyalı turizmcilerin yakasından düşsün’

İyi Parti Antalya İl Kurulu Kurucu üyesi İlhan Memiş, Alanyalıların başına dert olan HD Sistemi’nin koronayla beraber hayatımızdan çıkarılmasını isteyerek hükümet yetkililerine seslendi

KENDİSİ de Alanya’da turizm sektöründe faaliyet gösteren İyi Parti Antalya İl Kurulu Kurucu üyesi İlhan Memiş, koronavirüs günlerinin ardından turizmde pek çok şeyin değişeceğine dikkat çekerek Herşey Dahil (HD) Sistemi’nin de kaldırılabileceğini söyledi. Yıllardır Alanyalı sektör temsilcilerinin sırtında bir kambur olan HD Sistemi’nin her yıl Alanya’da tartışma konusu olduğunu belirten Memiş, uygulamanın esnaf için de mağduriyet yarattığını ifade etti. “Bu fırsat değerlendirilmeli” diyen Memiş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Turizmde HD Sistemi kaldırılmalıdır. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Esoy’un yaptığı açıklamalardan bu yıl Ramazan Bayramı sonrası sezonun iç turizmle açılacağını anlıyoruz. HD Sistemi, yıllardır turizm sektöründe özellikle otel ve konaklama işletmecilerinin sırtında bir kambur olmuştur. Turizm memleketin bacasız sanayidir. Hükümet; sektöre destek olmalıdır. Bugün sektöre yapılacak en büyük setsek ise HD Sistemi’nin kaldırılması olacaktır. Atılacak bu adım turizm sektörünün geleceğine bir yatırım olacaktır. Hükümetimizin bu fırsatı değerlendirmesini ve turizmciye el uzatmasını istiyoruz.”

25 Nisan 2020 Antalya/ Alanya- Turizm


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?