ALTSO Başkanı Şahin'den Alanya'ya kredi müjdesi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Covid 19 Salgınıyla birlikte yaşanan ekonomik sıkıntılara çözümü için hazırladıkları raporda yer alan bir talebin daha karşılandığını müjdeledi. Şahin, Esnaf Odası Üyelerinde olduğu gibi Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi Gerçek Şahıs Firmaları için de üst limiti 25 Bin TL olan “Küçük işletme Can Suyu Kredisi” verileceğini açıkladı.

Şahin taleplerinin karşılanmasındaki katkıları nedeniyle emeği geçen bakanlıklara teşekkür etti. Şahin, süreci yakından takip ettiklerini ve diğer taleplerin de takipçisi olmaya devam edeceklerini dile getirdi.
Şahin söz konusu kredi için Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi olan Gerçek Şahıs Firmalarının banka şubelerine gitmeden sadece https://www.halkbank.com.tr/ ve https://www.halkbankkobi.com.tr/ internet adresinden başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.
Şahin, bu krediden 2019 Yılı Cirosu 3 Milyon TL’yi geçmeyen Gerçek Şahıs Firmalarının ilk 6 ay faizsiz ve ana para ödemesiz, 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faiz imkanından yararlanabileceğini açıkladı.
Covid 19 salgınının başlamasıyla birlikte üyelerden gelen talepleri raporlayarak ilgili bakanlıklar ve TOBB nezdinde girişimlerde bulunduklarını hatırlatan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “ Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgının ortaya çıkardığı ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında var gücümüzle çalışarak, gelişmeleri yakından takip ederek raporlamalar yapıyoruz. Üyelerimizden gelen talepleri alıp başta TOBB ve İlgili Bakanlıklar olmak üzere ilgili tüm kuruluşlara iletiyoruz. Eksikler var ve bunun da takibini yapmaya devam ediyoruz. Ancak devletimizin kademeli olarak gerekli tedbirleri aldığını görüyoruz ve bunu da memnuniyetle karşılıyoruz “ dedi.

24 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?