Alanya güneşine korona virüs kaç dakika dayanabilir

Bilim insanları çarpıcı bir araştırmaya imza attı. Buna göre güneş ışığı birkaç dakika içinde koronavirüsü öldürebiliyor

Amerika Ulusal Güvenlik Departmanı DHS Bilim ve Teknoloji Direktörlüğü'nün yaptığı çalışma ile yüksek nem ve sıcaklık koronavirüsü uygun koşullarda koronavirüsü birkaç dakika içinde öldürebiliyor. Alanya'nın yaz aylarındaki koşulların da çalışmadaki koşullarla aynı olması yaz aylarında koronavirüsle mücadelede gelişme kaydedebileceğimiz anlamı taşıyor. Fakat koronavirüsün ölmesi için güneş ışığının gözeneksiz yüzeylere direkt olarak gelmesi gerektiği belirtildi.

Beyaz Saray'daki basın toplantısıyla açıklanan çalışmada yetkililer bilgiyi şöyle paylaştı:

Bugüne kadarki dikkat çekici gözlemimiz, güneş ışığının havada ve yüzeylerde virüsü öldürmedeki güçlü etkisi oldu. 

YİNE DE DİKKAT

Güneş ışığına maruz kalmak ve hava sıcaklığının 25 dereceden yüksek olması sizi koronavirüse karşı korumaz. Ne kadar güneşli ve sıcak olursa olsun Covid-19’a yakalanabilirsiniz. Sıcak iklimi olan güneşli ülkelerde de kaydedilen Covid-19 vakaları bulunuyor.

24 Nisan 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?