Koronavirüsü yendiler, ten renkleri değişti

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüsten kurtulanların ten rengi değişiyor. Şok eden araştırma sonucu ve ten rengi değişikliğinin nedenleri yine Çin’den açıklandı. Virüsün ortaya çıktığı Vuhan'da, koronavirüslü hastaları tedavi eden Kardiyolog Dr. Yi Fan 18 Ocak'ta kornavirüse yakalandı. Doktorun iki ay süren yoğun tedavinin ardından iyileştiği belirtilirken, Kardiyolog Dr. Yi Fan’ın daha sonra ten renginin değiştiği gözlemlendi. Aynı durum Ürolog

ŞOK eden araştırma sonucu ve ten rengi değişikliğinin nedenleri yine Çin’den açıklandı. Virüsün ortaya çıktığı Vuhan'da, koronavirüslü hastaları tedavi eden Kardiyolog Dr. Yi Fan 18 Ocak'ta kornavirüse yakalandı. Doktorun iki ay süren yoğun tedavinin ardından iyileştiği belirtilirken, Kardiyolog Dr. Yi Fan’ın daha sonra ten renginin değiştiği gözlemlendi. Aynı durum Ürolog doktor Ürolog Dr. Hu Weifeng için de geçerli. Çinli uzmanlar iki doktordaki ten rengi değişimini virüsün karaciğere hasar vermesine bağlıyor. Uzmanlar doktorların organlarının, tedavileri sırasında hasar gördüğünü söylüyor. Karaciğerlerinde depolanması gereken demirin, organlar düzgün çalışmadığı için kan damarlarına dolduğuna dikkat çekiyor.
Öte yandan bilim insanları, koronavirüsü yenen hastaların hayati organlarında ciddi hasarların meydana gelebileceği ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu'nun (PTSD) ortaya çıkabileceğini ifade ediyor. Doktorlar Covid-19’un sadece bir solunum yolu hastalığı olmadığını, kalbi, karaciğeri, böbrekleri, beyni, endokrin sistemini ve kan sistemini de etkileyebileceği görüşünde birleşiyor.

21 Nisan 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?