İşte Alanya turizmini bekleyen değişim

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili yaptığı açıklamada koronavirüs sonrası Alanya turizminde köklü değişiklikler beklediklerini söyledi. Sili, “Salgın sonrası yaşanacak değişiklikten tabii ki turizm de nasibini alacak. İnsanlar öncelikle sağlıklarını düşünecek” dedi

KORONAVİRÜS salgını sonrası her sektörde olduğu turizm sektöründe yapılması öngörülen değişiklikler uzun süredir gündemden düşmüyor. Turizmciler temmuz gibi açılmasını öngördükleri sezondaki kayıplarını en aza indirmek için planlar yapıyor. ALTİD Başkanı Burhan Sili de salgın sonrası turizmde bir takım değişikliklere gidileceğini belirtiyor.

‘SAĞLIK HER İNSANIN ÖNCELİĞİ’

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili yaptığı açıklamada insanların tek önceliğinin yaşam ve bu bağlamda sağlık olduğunu belirtti. Salgın sonrası değişimden turizmin de nasibini alacağını belirten Sili,

"Yeni dönemde insanlar öncelikle sağlıklarını düşünerek bir takım önlemler almak isteyecekler. Bizler de konaklama sektör temsilcileri olarak bu önlemlerle alakalı çalışmalarımızı yürütmekteyiz”

ifadelerini kullandı.

‘KİTLE TURİZMİNDE BİRTAKIM DEĞİŞİKLİKLERE GİDİLECEK’

Özellikle Alanya’da süregelen kitle turizmi anlamındaki servislerde köklü değişikliklere gidileceğinin altını çizen Sili,

“Her şey dahil sistem olsa dahi servis sunumları, oda temizlikleri ve genel temizlik yanında insanların bir arada olduğu hamam, SPA ve lobi gibi tüm alanlarda hijyen uygulamalarının yanı sıra bundan sonra mikrop ve virüs arındırma noktasında da çalışmalar yapılacak”

dedi.

‘İNSANLARIN TATİL TALEPLERİNDE DEĞİŞİKLİKLER OLACAK’

Bu dönemden sonra kişiye özel servis sunumlarının daha fazla tercih edileceğini belirten Sili açıklamasında şunları söyledi:

“Geniş alanlarda daha az sayıda odası bulunan tesislere talep daha üst seviyelerde olacak. Farklı turizm türleri de tabi ki oluşacak veya genişleyecek. Örnek verecek olursak Alanya yaylalarında sosyal mesafenin daha rahat korunabildiği doğayla iç içe alanlara olan talep artacak. Kitle turizmiyle ilgili tesisler de doğal ve kültürel yaşam merkezli hizmet alanını genişletecek. Tabi ki bunların hepsi bir varsayım fakat araştırmalar yönelimin bu şekilde olacağına işaret ediyor. Bu süreçte birinci öncelik pandeminin ülkemizde ve dünyada son bulması ve normalleşme sürecine girilmesidir. Bu sürecin ve sonrasının doğru yönetilmesinin ardından oluşacak talebe bakarak yeni bir yol haritasını aldığımız önlemlerle çizeceğiz. Ülke ve bölge turizmini, sektör çalışanlarımızın ve ülke ekonomimizin ihtiyaç duyduğu istihdamı yeniden oluşturarak en iyi noktalara taşıyacağız.”

19 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Gülşah Anak


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?