POYD Başkanı Atmaca aşıya işaret etti: Kısa zamanda eski günlerimize döneriz

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, "Virüs salgını biter ve aşı bulunursa sektör olarak en hızlı şekilde eski günlerimize döneriz. Antalya’nın böyle bir paydaş birlikteliği ve tecrübesi var" dedi.

PROFESYONEL Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca koronavirüs salgınının Antalya turizmine etkilerine yönelik yaptığı açıklamada dünyada bir ilkin yaşandığını belirterek, " Türkiye ve Antalya olarak rekorlar kırarken, tamamen duran bir sektör olduk. Bu sadece bizim değil dünyanın sorunu, o nedenle umarım en kısa sürede en az kayıpla bu virüs illetinden kurtulur ve eski günlerimize döneriz. Biz bütün hazırlığımızı Mayıs sonu, Haziran başına yönelik yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şu an Paskalya dönemi olduğunu ve 2 hafta sonra da Rus Bayramı olduğunu hatırlatan Atmaca şu ifadeleri kullandı:

 "Şu an tesisler açılmış çalışanlar işinin başında olacaktı. Antalya’da her yer kapalı maalesef ve herkes gibi ben de endişeli ve tedirginim. Çünkü hiç böyle bir deneyimimiz olmamıştı. İlk kez haftalardır işimize gidemiyoruz, sokağa çıkmak istemiyoruz. Evlatlarımıza, anne babalarımıza, en sevdiklerimize sarılamıyoruz" 
"Bu yıl çok zor bir süreçten geçiyoruz ama bir şey anladık. Turist gelir, oteller açılır her şey eskiye döner ancak sağlık dönmüyor. O nedenle bu süreçten kendimize çok ders çıkarttık. En büyük temennim bu virüsten kurtulmak ve aşısının bir an önce bulunması. Virüs salgını biter ve aşı bulunursa sektör olarak en hızlı şekilde eski günlerimize döneriz. Antalya’nın böyle bir paydaş birlikteliği ve tecrübesi var. Bu dönemin en az hasarla atlatılması için emek veren herkese sonsuz teşekkürler"

16 Nisan 2020 Antalya- Turizm


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?