HOTED Onursal Başkanı Yeni isyan etti! “Başlık tamam da ya ayrıntılar?”

Koronavirüs salgını sonrası devlet destekli paketlerin altını dolduracak detayların gelmediğini belirten HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Hakan Halit Yeni sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Yeni, “Devletimiz sağolsun başlık üstüne başlık atıyor. Şüphesiz bu açıklamalar kıymetlidir. Açıklamalar, başlıklar tamam. Ya ayrıntılar..?” dedi.

SOSYAL medya hesabından yaptığı paylaşımda salgın tedbirleri kapsamında alınan önlemerin ayrıntılarındaki eksiklikleri ele alan HOTEL Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyon Derneği ( HOTED) Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Hakan Halit Yeni, “Devletimiz sağolsun başlık üstüne başlık atıyor. Paket üstüne paket açıklıyor. Başlıkların hızına yetişemiyoruz desek yeridir. Şüphesiz bu açıklamalar, atılan bu başlıklar son derece memnuniyet vericidir, kıymetlidir, değerlidir. Açıklamalar, başlıklar tamam. Ya ayrıntılar..? Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde bu başlıkların altlarını dolduracak detaylar da gelecektir. Ama ne zaman..? Neden bu kadar yavaşız...?” dedi.

“ŞEMSİYE YAĞMURLU HAVADA GEREKLİDİR

”Salgınla mücadele edilen bu günerde önemli olanın atılan başlıkların altının bir an evvel doldurularak zamanında fayda sağlanması olduğunun altını çizen HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Yeni, “Önemli olan sürekli başlık atmakmıdır, yoksa atılan başlıkların altını hızlı bir şekilde doldurup, bir an evvel hayata geçirerek ilgili yerlere, zamanında fayda sağlamak mıdır? Özellikle iş verenlerin büyük çoğunluğu açıklanan paketlerin detaylarının açıklanmadığını, paketlerin içeriğini tam olarak görmek istediklerini söylüyorlar. Tabi bu arada hepimiz çok iyi biliyoruz ki, işletmecilerimiz isterlerse içeriği görmeden de gereğini yaparlar. Buda konunun başka bir boyutudur” ifadelerini kullandı.

“SONUCUNU GÖREMEDİK”


Açıklanan destek paketlerinin sonucunu göremediklerinin altını çizen HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Yeni açıklamasının devamında şunları söyledi: “Sonuç itibariyle destek üstüne destek paketleri açıklanıyor. Açıklanıyor açıklamasına da, önemli olan sonucunu görmektir. Emekçi, gariban bir an evvel neticeyi, yani sonucu görmek istiyor. Söylemlerimizi hızlı bir şekilde uygulamaya koyup, hayata geçirebilirsek, söylemlerimiz işte o zaman çok çok kıymetlidir, değerlidir. Emekçi, gariban her iki taraftan da sonuç bekliyor. Uzun lafın kısası şemsiye yağmurlu havada gereklidir.” Gülşah Anak

09 Nisan 2020 Antalya/ Alanya- Turizm


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?