Taşradan İstanbul'a doktor takviyesi

Koronavirüsün en çok görüldüğü yer olan İstanbul için ek tedbirler hayata geçiriliyor. Anadolu ve taşrada görev yapan doktorların talep etmesi halinde İstanbul'a görev yapmaları için gönderilecekler

KORONAVİRÜS salgınından en çok etkilenen yer olan İstanbul'da ek tedbirler hayata geçiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'ye 1000'er odalık hastane yapılacağını ve hastanelerin 45 gün içinde hizmete gireceğini duyurmuştu. Vaka sayısının en çok görüldüğü il olan İstanbul'a sağlık personeli takviyesi de yapılacak. Önceki gün 81 ile İstanbul için özel düzenlemelerin yer aldığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzalı bir genelge gönderildi. Genelgede, alınan kararlar belirtildi.

Alınan kararlar ise şöyle:

  • Merkez ve taşrada vazife yapan doktorların talepleri doğrultusunda İstanbul'a atamaları yapılacak ve hemen göreve başlamaları sağlanacak. Ayrıca İstanbul'da görevli aday doktorların da atamaları gerçekleştirilecek.
  • Eczacı, hemşire, ebe, acil tıp teknisyeni kadrosunda çalışan ve İstanbul'a atama ya da görevlendirme isteyen personelin de talepleri yerine getirilecek.
  • Ağız ve diş sağlığı merkezleri ve hastanelerinde çalışan diş hekimi ve personeller de pandemi süresince hizmetine ihtiyaç duyulan alanlarda görevlendirilebilecek. Yine bu merkezlerde çalışan işçilere de hakları ödenmek kaydıyla İl Sağlık Müdürlüklerince görev verilecek.
  • Bakanlık kadrolarında görevliyken bakanlık adına üniversite tıp fakültesi hastanelerinde uzmanlık eğitimini tamamlayanlar da kadrolarına dönebilecek.
  • Doğum sonrası ücretsiz izin alanlar ile yurt dışında izinli bulunanlar hariç sağlık personelinin izinleri de sonlandırılacak ve göreve dönmeleri sağlanacak.

08 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?