DİM TV’den yeni rekor: Türkiye gündemindeyiz

Ceren Şahin’le Ana Haber Bülteni’ne Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Saltık’ı konuk eden Dim TV, yeni bir rekora imza attı. Program ‘Ekşi Sözlük’ platformunda gündem olurken, Twitter’da da ‘TT’ oldu. Youtube’da ise 44 bin görüntüleme aldı

+1
Haber albümü için resme tıklayın

DİM TV Ana Haber’in canlı bağlantı konuğu olan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Saltık gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Programın yayınlanmasıyla birlikte Dim TV yeni bir rekora imza attı. Koronavirüs açıklamaları ile gündeme gelen Prof. Dr. Ahmet Saltık, Dim TV’deki (dimtv.tv) programın ardından da sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden oldu. Program ‘Ekşi Sözlük’ platformunda ‘Canlı yayında Erdoğan’ı eleştiren profesör’ başlığıyla gündem olurken, Twitter’da da "Prof. Dr. Ahmet Saltık" başlığıyla ‘TT’ oldu. Dim TV Ana Haber, Youtube’da ise 50 bini geçen görüntüleme aldı.

‘DİM TV’YE ALKIŞ’

Program yayınlandıktan kısa bir süre sonra ‘Ekşi Sözlük Platformu’nda gündem olan Prof. Dr. Ahmet Saltık hakkında yorum yapan kullanıcılar “Dim TV’ye alkış. Sunucu kadına da alkış. Amerika’daki bir kanal sanki. Sunucu söz kesmiyor. Abuk sabuk görüntüler, müzikler yok. Son derece saygılı ve hamasetin zerresinin olmadığı bir yayın. Demek ki fırsat verilse meydanlar liyakatı olanlara, işini nitelikli yapanlara bırakılsa Türkiye’de aslında cevherler var. Birikim var, kalite varmış” ifadelerini kullandı.

PROF. DR. AHMET SALTIK KİMDİR?

1953'te Elazığ'da doğdu. İlk ve ortaokulu Gaziantep'te okudu, Van Lisesi’ni 1971'de birincilikle bitirdi. NATO bursuyla birincilikle İngiltere'de dil eğitimi aldı (1971). Aynı yıl Hacettepe Tıp Fakültesi'ne girdi. 1976'da Londra Tıp Fakültesi'nde staj yaptı. 1977'de İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirerek tıp doktoru oldu. Keban'da 1 yıl SSK hekimliği ve yeraltı maden işletmesi hekimliği yaptı. 1978'de Hacettepe Tıp Fakültesi'nde Halk Sağlığı dalında uzmanlık eğitimine başladı ve 1981'de İstanbul Tıp Fakültesi'nde uzman doktor (Halk Sağlığı Uzmanı) oldu. 1981-82 yılları arasında Elazığ Lepra (Cüzzam) Hastanesi Başhekimliği yaptı. 1982'de Elazığ ve Kocaeli Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1981-88 arasında Elazığ'da muayenehane hekimliği, işyeri hekimlikleri (Çimento, kağıt fabrikaları) yaptı; Halk Sağlığı Bölge Laboratuvarı Müdürlüğünü yürüttü. Yerel Fırat Gazetesi'nde 1 yıl günlük tıbbi ve politik yazılar yazdı. 1986'da ABD Texas School of Public Health'te eğitim aldı. 1988'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'na Yrd. Doçent olarak atandı ve bu Anabilim Dalı'nı kurdu.
9 Ekim 1990'da Doçent, 17 Ocak 1996'da profesör oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden de mezun oldu.

(GÜLŞAH ANAK)

07 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?