Sarıca: 'Hangi AKP’li belediyeye bakanlık izni soruldu?'

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yardım toplamasına izin verilmeyen belediyelerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. “Yardımı sadece ben yaparım, benden başka kimse yapamaz” anlayışının hizmet değil, partizanlık olduğunun altını çizen Sarıca, daha önce çeşitli sebeplerle yardım toplayan hangi AK Partili belediye için valilik ve bakanlık izninin arandığını sordu

ŞERİFE ÇOBAN

SAADET Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sarıca, koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, tedavi görenlere ise acil şifalar diledi. Küresel bir pandemi ile karşı karşıya olduğumuzun altını çizen Sarıca, ‘’Korona virüs salgını nedeniyle bugünlerde sağlık sosyal ve ekonomik alanlarda ciddi tehditlerle karşı karşıya bulunuyoruz. Şimdi daha fazla birlik beraberliğe istişare ve diyaloğa ihtiyacımız var. Herkes elini taşın altına koymalı kendi çapı ve sorumluluğu kapsamında milletimize yardımcı olmalıdır. Bu zor günlerde yardım ve dayanışma amacıyla adım atan tüm vatandaşlarımıza sivil toplum kuruluşlarına belediyelerimize ve devletimizin tüm kurumlarına yardımları sebebiyle teşekkür ediyoruz’’ dedi.

YARDIMI SADECE BEN YAPARIM’ ANLAYIŞI PARTİZANLIKTIR

Millete uzanan her eli, her iyilik çalışmasını kıymetli bulduklarını söyleyen Sarıca, ‘’Vatandaşlarımızın istediği yere yardım yapmasının engellenmesini asla doğru bulmuyoruz. Yardımı sadece ben yaparım anlayışı partizanlıktır. Bu gün hayırda yarış zamanıdır. Bugün herkesin elini taşın altına koyma zamanıdır. Bugün gündelik siyasi kaygılardan uzak durma zamanıdır. Belediyelerin yardım kampanyalarını parti ayrımı gözetmeksizin önemsiyoruz. Bu yardım kampanyalarının İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle engellenmesini, üstelik bunu devlet içinde devlet oluşturuluyor gibi bir mantık ile engellemesini asla doğru bulmuyoruz. Yardımı sadece ben yaparım benden başka kimse yapamaz. Bunun primini de kimseye kaptırmam anlayışı hizmet değil partizanlıktır. İçişleri Bakanımız bilmelidir ki asıl bu durum milleti işkillendirmektedir’’ diye konuştu.

HANGİ AKP’Lİ BELEDİYE İÇİN VALİLİK VE BAKANLIK İZNİ ARANDI?

AK Partili belediyelerin bugüne kadar deprem ve sel felaketi gibi birçok tabi afette yardımlar topladığına dikkat çeken Sarıca, ‘’Hangi Ak Partili belediye için valilik ve bakan izni arandı şimdiye kadar ki bugün bu izni şart olduğunu iddia ediyorsunuz. Yoksa Ak Partili belediyelere başka kanunlar muhalefet partilere başka kanunlar mı uygulanıyor. Bunu algılayabilmek mümkün değildir’’ dedi.

MİLLET BAĞIŞ YAPSIN, SİZ DEVLET OLMANIN GEREĞİNİ YAPIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Milli Dayanışma Kampanyası ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Sarıca, ‘’Devletin amacı aldığı vergiler ve bütçesindeki diğer gelir kalemleriyle vatandaşın ihtiyaç ve hizmetleri görmek ve öngörülemeyen durumlar için millete ek yük getirmeden atlatmaktır. Hal böyle olması gerekirken bizzat sayın cumhurbaşkanımız tarafından ulusal ölçekte bir yardım kampanyası başlatılarak şahıs ve şirketlerden bu kampanyaya destek vermeleri istenmektedir. Milletin size yüklediği görev yardım kampanyası yaparak milletten para talep etmek değil bu krizi aşabilmek için oluşturacağınız ekonomik paketler ve kaynaklarla zor günler geçiren vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermektir. Bırakın millet bağış ve yardımlaşmayı yapsın siz devlet olmanın gereğini ve sorumluluğunu yerine getirin’’ dedi.

03 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?