‘Korona virüsü ciddiye alın’

Dim TV Ana Haber’in canlı bağlantı konuğu olan Gazeteci Halit Yılmaz korona virüsle ilgili Kocaeli’de yaşanan son durum hakkında bilgi verdi. Yılmaz, ‘’Korona virüsü ciddiye alın’’ diyerek uyarılarda bulundu

ŞERİFE ÇOBAN

ÇİN'İN Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ordan bütün dünyaya yayılıp adeta küresel çapta hayatı felç eden corona virüsle mücadele devam ediyor. Dim TV Ana Haber’in canlı bağlantı konuğu olan Gazeteci Halit Yılmaz korona virüsle ilgili Kocaeli’de yaşanan son durum hakkında bilgi verdi. Vatandaşların tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, ‘’Dünyada konuşulmaya başlandığı andan itibaren korona virüsle ilgili bir hayli haber yaptık. Burada zaman zaman koruyucu tulumlar, gözlük ve tıbbı malzemeler kullanıyoruz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, İzmir, Ankara’dan sonra en çok vakanın Kocaeli’de olduğunu söyledi. Kocaeli’nin 1 milyon 800 bin nüfusu var. Türkiye’nin gayri safi milli hâsıladan en büyük payı alan kentlerin başında geliyor. Kocaeli’de 800 sağlık kuruluşu var. Bu 800 kuruluştan 3 tanesi Pandemi Hastanesi olarak korona virüs için ayrıldı. Yapılan açıklamalar ışığında şuanda kentimizde 410 vaka, 8’de can kaybı var. Her şeyi çok basite alan bir toplum yapımız var. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un talimatıyla doğu batı ekseninde İstanbul’dan Ankara yönüne giden araçların hepsi durdurulup kontrol ediliyor. Kocaeli, 550 bin sigortalı çalışanın olduğu bir kent. Dolayısıyla her gün Sakarya’dan Kocaeli’ne binlerce insan seyahat ediyor. İş yerlerine gelip gidiyor. Sürücülerin ve araçtaki yolcuların ateşleri ölçülüyor. 65 yaş üstünün izin belgesinin olup olmadığı kontrol ediliyor. 3 ilave hastaneyle birlikte Kocaeli’nde günlük 8 ton atık çıkıyor. Bu işin şakası yok. Sokağa çıkmayacağız. Kocaeli Valiliği filyasyon kararı aldı. Hastaneye kaldırılan kişinin kimlerle görüştüğünü belirlemek için o mahallenin imamını veya öğretmenini görevlendirmeye karar verdi ve buna dikkat etti. Evden çıkmamamız gerekiyor. Hatta bu tür durumlarda odaları ayırmamız gerekiyor. Herkesin kendi izolasyonunu sağlaması gerekiyor. Herkesin başına polis memuru dikme lüksümüz yok. Dünya üzerinde 202 ülkede vakaların görüldüğüne şahit oluyoruz. Siyasi iradenin en kısa zamanda bir çözüm üreteceği kanaatindeyim. Korona virüs zengin, fakir, güçlü, zayıf ayırt etmede herkesin mücadele etmesi gereken bir durum.’’ dedi.

02 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?