Kamu bankalarından ihtiyaç sahiplerine müjde! Başvurular başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında kamu bankalarının ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatmış olduğu 6 ay geri ödemesiz 10 bin liraya kadar kredi başvuruları başlıyor.

Üç kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank koronavirüs salgınının yol açtığı ekonomik sıkıntıları en aza indirmek için ihtiyaç sahiplerine yönelik başlattıkları kredi olanağına başvurular bugün itibariyle başladı. Üç kamu bankası hane içi geliri 5 bin liranın altında olan ihtiyaç sahiplerine 6 ay geri ödemesiz 10 bin liraya kadar kredi verecek. 

ZİRAAT BANKASI'NA BAŞVURU YAPMAK İÇİN; TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı bilgilerin verilmesi gerekiyor.

VAKIFBANK'A BAŞVURU YAPMAK İÇİN; Aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELİRI yazıp 5724'e SMS atıldığında kredi başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair bildirim yapılıyor.

GERİ ÖDEME PLANI

10 bin TL için: İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Sonrasında ise 30 ay boyunca her ay 376 TL ödenecek.

7 bin 500 TL için: İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Sonrasında ise 30 ay boyunca her ay 282 TL ödenecek.

5 bin TL için: İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Sonrasında ise 30 ay boyunca her ay 188 TL ödenecek.

01 Nisan 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?