Alanya’dan kampanyaya dev destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına Alanyalı siyasilerden, turizm ve iş dünyasından yoğun destek geldi

KONUYA ilişkin açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Kadim ve şanlı tarihimizde birçok zorluğu beraber atlattık. Kültürümüzde bizi diğer toplumlardan ayıran bu zorluklarda birlikte mücadele ruhudur. ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’, ‘Komşu komşunun külüne muhtaçtır’ atasözleri bu ruhun ortaya çıktığı yıllara dayalı dayanışmanın tezahürüdür. Şimdi önümüzde tüm dünyayı kavuran koronavirüs salgını ile mücadele duruyor. Bu mücadelede devletimiz ve cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Esnafımızdan asgari ücret ile çalışanlarımıza, turizmcimizden çiftçilerimize kadar her kesimin bu olumsuz ve birden gelişen durumu en hasarsız şekilde atlatmaları için tedbirler ve desteklemeler açıklıyor. Alanya’mızı bu mücadeleye elimizden geldiğince, karınca kararınca destek vermeye davet ediyorum. Damlaya damlaya göl olduğu gibi Alanya'dan büyük bir destek ile bize yakışanı yapalım. Hesap numaralarına para yaptırabileceği gibi cep telefonlarımızdan da 8119'a ‘korona’ yazıp göndererek katkıda bulunabiliriz. Ben ve Alanya teşkilatımızda bu dayanışma gününde tüm nakdi yardımları ilgili hesaba yatırarak destek vereceğiz. Yeniden sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle, evde kalın, sağlıkla kalın” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ’

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, “MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin destek verdiği ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına biz de MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak yönetim kurulu üyelerimizin katkılarıyla destek veriyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde yönetimimiz arasından topladığımız meblağı ilgili hesap numaralarına yatıracağız. Yine bunun yanında teşkilatımızın ve mahalle başkanlarımızın belirleyeceği gıda ve erzak yardımında bulunacağız. Türkiye en kısa zamanda bu zor süreci aşacaktır. Bu korona musibetini yenecektir. Bizler toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en çok ihtiyaç istediği bu günlerde vatandaşlarımızın, Alanyalı hemşerilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

‘DAYANIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR’

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “Zor bir süreçten geçiyoruz. Tabi ki bu süreci dayanışma içerisinde atlatmak zorundayız. Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanya bizler tarafından da destek görüyor. Bizler de en azından kendi personellerimiz ve tedarikçilerimiz noktasında hiç birini mağdur etmeden, sorun yaratmadan süreci atlatmaya çalışıyoruz. Bunun ötesinde yapılacaklar da imkânlarımız doğrultusunda bizler tarafından yapılacak ve destek verilecektir” ifadelerini kullandı.

‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ’

Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, “Bu millet Kurtuluş Savaşı’nı gördü. Bitmiş tükenmiş olan bir Osmanlı’nın arkasından bir kurtuluş savaşına girdi. Yokluklar içerisinden bugünlere geldi. O savaşın altından kalkan bu millet kendi kendine yetebileceğini gösterir. Hep beraber ülke olarak elimizi taşın altına koyacak ve ülkesi için ne yapabilirse yapacağız. Bu kapsamda esnaf arkadaşlarımızın bu kampanyayı desteklemesini istiyoruz” dedi.

‘DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ’

MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizdeki yayılımı ile de ticari ve sosyal hayatı oldukça olumsuz etkileyen korona virüsüne karşı başarılı mücadele yürüten devletimize ve tüm kurumlarımıza şahsım ve MÜSİAD üyesi işadamlarımız adına teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ilk günden bugüne alınan tıbbi ve ekonomik tedbirlerden sonra zor durumda olan tüm milletimiz adına ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek yardım kampanyası başlatan Cumhurbaşkanımıza biz de iş dünyası olarak yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Yönetim kurulumuz, üyelerimiz ve genel merkezimizle birlikte istişare ederek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olmaya, devletimiz ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

REKTÖR KALAN'DAN ANLAMLI DESTEK

ALANYA Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bir maaşını bağışlayarak katıldı.

'ŞEFFAFLIK ŞART'

MİLLİ Dayanışma Kampanyası'na "Gün dayanışma günüdür" sloganıyla destek veren Küresel Gazeteciler Konseyi'nin ( KGK) genel başkanı Mehmet Ali Dim "Salgınla mücadele için İBAN hesaplarında toplanan para an be an bir sayaç ile sosyal medya ve Web üzerinden şeffaf olarak paylaşılmalı. Aynı şekilde bu paranın harcama kalemleri de şeffaf olmalı" dedi.

(ŞERİFE ÇOBAN)

31 Mart 2020 Antalya/ Alanya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?