Vatandaşa uyarı: Alanya'da pazar yerleri erken kapanacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile yeni kararlar hayata geçirilmişti. Pazar yerleri de bu kapsamda erken kapatılacak

Valilik, kaymakamlık ve belediyeler işbirliğinde hayata geçirilen yeni kararlar doğrultusunda bugün Alanya'da dahil pazar yerleri saat 19.00'da kapanacak. Bakanlıktan gönderilen genelge ile şu hususlar hayata geçiyor:

-Sosyete pazarı olarak adlandırılanlar başta olmak üzere zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışının yapıldığı tüm pazarların faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu.
-Temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak gibi zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek.
-Pazar/satış yerleri en geç saat 19.00’a kadar faaliyet yürütebilecek.
-Vatandaşların temel gıda/temizlik maddelerinin karşılanması için mevcut pazarlardaki yoğunluk göz önünde tutularak ihtiyaca göre yeni pazar/satış yerleri belirlenebilecek.
-Her bir satış yeri arasında tezgâhlar en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenecek.
-Pazar yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi sağlanacak. Bu husus zabıta memurları tarafından sürekli kontrol edilecek.

29 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?