Alanya'da güzel şeyler olacak

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün Alanya'da Marina Restoran'da düzenlediği basın toplantısında, babalar günü dolayısıyla, baba ve baba adaylarının, dedeler günü olmadığı için de tüm dedelerin babalar gününü kutladı

-Alper KUTAY
ALANYA Kaymakamı Erhan Özdemir, AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ile çok sayıda partilinin de eşlik ettiği Arınç, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "15 Haziran Türkiye'de ve dünyada Babalar Günü olarak kutlanıyor. Bu vesile ile kutluyorum. Babalarımızın ve adaylarımızın bizim gibi dedelerin, dedeler günü olmadığı için babalar günü içinde kutluyorum. Ülkemizde huzur ve güvenliğin hakim olmasını diliyorum. Güzel bir gün ben de mutlulukla geçmesini temenni ediyorum.
ALANYA GERÇEK BİR DÜNYA CENNETİ
Şöyle bir değerlendirme yaptım, son 6 ay içerisinde akşam gelip sabah gittiğim zamanlar da olmuştur biliyorsunuz Alanya annemin memleketi burada dayılarım var teyzelerim var pek çok akrabam var bizlerde aile olarak akrabalarımızı çok seviyoruz. Bürokrat arkadaşlarımız var onların yanında teşkilattan yol arkadaşlarımız var ve Alanya bir dünya cenneti buraya gelmek için zaman zaman fırsat bulabiliyorum. Yine dün akşam da yakın bir akrabamın nikahı dolayısıyla geldim inşallah bugün döneceğim. Son aylardan bu yana bazı gelişmeler dikaktimi çekti.
ALANYA'NIN EVLADI ÇAVUŞOĞLU BAKAN OLDU
Bunlardan bir tanesi Aralık sonundan itibaren çok değerli bir arkadaşımız, Alanya'nın değerli bir evladı milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu bey AB Bakanı olarak göreve başladı. Bu Alanya için büyük bir müjdedir, büyük bir başarıdır. Çünkü Mevlüt Çavuşoğlu sadece AKP'nin kurucusu olmakla kalmadı milletvekilliğimizi yapıyor ve aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı görevini de iki yıl süreyle başarılı bir şekilde yerine getirmişti. Dolayısıyla AB konusunda en uzman arkadaşlarımızdan birisidir şu anda da başmüzakereci ve bakan olarak bakanlar kurulunda birlikte görev yaptığımız değerli bir arkadaşımızdır kendisiyle dün birlikteydik bugün Antalya İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere izin istedi ben kendisini huzurlarınızda kutluyorum.
ALANYA'DA 30 MART SEÇİMİNİ KAZANAMADIK
Alanya teşkilatımızı kutluyorum, ona destek veren onunla iftihar eden bütün Alanyalı kardeşlerimizi de destekliyorum. 30 Mart seçimleri de yine anmamız hatırlamamız gereken bir seçimdir. Evet AKP Alanya'da ilçe belediye başkanlığını kazanamamıştır. Kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum. Daha önce geldiğimde kendisiyle görüşme imkanım olmuştu. Biz siyasetin her türlü sonucuna saygı duyarız. Alanya halkının yaptığı tercihten dolayı bunu kınayacak değil saygı duyacak noktadayız. Başarılı olmasını isteriz ve Alanya'ya yapılacak hizmetlerde bize düşen bir görev olursa bunu da yerine getiririz. Ancak bizim daha büyük sevincimiz şudur ki, Antalya BŞB ile birlikte Antalya'nın pek çok ilçesinde seçim kazanılmıştır. Dolayısıyla Antalya ili itibariyle 30 Mart başarılı bir sonuç önümüze getirdi. Menderes Türel 2004-2009 arasında BŞB başkanlığı yapmıştı, bir dönem ara verdi şimdi daha güçlü biçimde BŞB başkanlığına seçildi. Türel'e de başarı dileklerimizi sunuyorum.
HÜSEYİN GÜNEY ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENDİ
Tabi Alanya ölçeğinde değerli arkadaşımı Hüseyin Güney bey aday adaylığı sebebiyle aramızdan ayrılmıştı daha sonra tekrar ilçe başkanımız oldu. Fakat şu anda da çok önemli bir göreve getirildi, birliğiniz gibi şu an Hüseyin Güney arkadaşımız şu anda Antalya BŞB Alanya İlçe Koordinatörü olarak görev yapmakta. Başka ilçelerde de koordinatör arkadaşlarımız Menderes Türel tarafından atanmışlardır. BŞB'ye doğrudan bağlı BŞB başkanımızla birlikte çalışmak üzere ve BŞB'nin o ilçelerdeki çalışmalarının birinci derece sorumlusu olarak Hüseyin Güney'in böyle bir göreve atanması Alanya için büyük bir başarıdır. Esasen teşkilat başkanımız olarak bugüne kadar aldığımız tüm sonuçlarda Hüseyin Güney ve ekibinin ilçe gençlik kollarının, kadın kollarının her birinin ayrı bir başarısı vardır. Bu şekilde kendisi onurlandırılmış oluyor. Ben Türel'e de bu başarısından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.
BERBEROĞLU BU GÖREVİ BAŞARACAK GÜÇTE
Tabi Hüseyin Güney'in böyle bir göreve atanmasından sonra da değerli arkadaşımız Mustafa Berberoğlu ilçe başkanımız olarak yeni bir yönetimle göreve başladı. Sayın Berberoğlu'nu da yakından tanıyorum hem teşkilatımızda önemli görevler üstlendi hemde önceki dönemde belediye meclisinde gurup başkan vekilimiz olarakta büyük çalışmalar yaptı. Ben Mustafa Berberoğlu arkadaşımıza yönetimine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum. Kaymakamımız da yapılan kamu yatırımlarını tekrar dinlemek bu konuda kendisinden bir brifing almak imkanını da buldum. Kaymakamımız yapılan kamu yatırımlarını bizzat yerinde takip ediyor.
GAZİPAŞA HAVALİMANI DAHA DA BÜYÜYOR
Bunların içerisinde elbette hastanemiz vardır, Alanya Gazipaşa Havalimanımız vardır ve Havalimanımızın artık özlendiği şekliyle hemen hemen pek çok uçağın inip kalktığı her yerden ulaşımın mümkün hale geldiği noktası Alanya'nın ulaşımı açısından büyük bir kazançtır. Alanya Gazipaşa Havalimanının şu anki yolcu kapasitesini sorun, en son OnurAir'le, Pegasus'la, AnadoluJet ile şimdi THY ile ve umarım ki Charter uçak seferleriyle bu havalimanımızın Türkiye'de en çok çalışan, en çok işleyen bir liman haline geldiğini herkes ibretle görsün. Bu hükümetimizin başarısıdır, teşkilatımızın başarısıdır çünkü ısrarla takip etmişlerdir. İnşallah başbakanımızın talimatlarıyla da pistin uzatılmaıs bir emir olarak telaki edilmiştir. Zannediyorum iki veya üç bakanlar kurulu öncesinde burada yapılacak kamulaştırmalarla ilgili acele kamulaştırmanın ilk imzasını da atarak arkadaşlarımıza müjde vermiştim. Orası da bittiği taktirde bugünkü kapasitenin umarım ki en az 6-7 misline hep birlikte ulaşacağız.
DEVLET ÜNİVERSİTESİNE ÇOK AZ KALDI
Hastanemizle havalimanımızla ve üniversitemizle kaymakamımız hem vakıf üniversitesi olan AHEP'i hemde bakanımız Çavuşoğlu'nun büyük bir ısrarla takip ettiği Alanya'ya bir devlet üniversitesi kurulması çalışmalarını da yakından takip ediyor, şüphesiz bizde takip ediyoruz. Alanya için en önemli kazanım Tıp Fakültesi'nin kurulması olmuştu. Hamd olsun o zama Hüseyin bey görevdeydi, imzayı atar atmaz kendisine haber vermiştik, YÖK'ten, Milli Eğitim Bakanlığımızdan ve ve Bakanlar Kurulumuzdan bu kararların çıkmasını küçümseyen, önemsemeyen, görmezden gelen insanlar olabilir ama şu anda Antalya Merkez'e bağlı AÜ'ye bağlı ilk talebelerinin de okuyabileceği bir Tıp Fakültesi'ni açmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Mühendislikle ve iktisat fakültesi ve diğerleriyle bir üniversitenin alt yapısı Alanya için inşallah tamamlanmış durumdadır.
ALANYASPOR BÜYÜK BİR BAŞARI KAZANDI
Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz ve inşallah önümüzdeki dönem içerisinde de bu hedeflerimizi tek tek gerçekleştireceğiz. Doğrusu bir sabah kahvaltısından sonra şöyle güzelce bir sohbet edelim sizlerle bir görüşelim diye arzu etmiştim. Çok çetrefilli işlere girmeye niyetim yok. Bugün babalar günü herkesin böyle yüzünün güldüğü bir zamanda, bazılarının da yüzünün gülmesini beklediğimiz bir zamanda sadece iyi dileklerimizi iletmek istiyorum. Tabi bu ara Alanyaspor'un PTT 1'inci Lig'e çıkması büyük bir başarıdır. Alanyaspor idarecileri büyük bir fedakarlık ve özveriyle çalıştılar ve inşallah Süper Lig'in bir altında ona da ümid ederiz ki Alanyaspor güzel bir mücadele versin, başarılı olsun. 1. Lig'te tutunmak bence ilk hedef olmalı, ondan sonra da Süper Lig hedefimize de doğru koşmalıyız. Teknik direktörümüzü, futbolcularımızı, idarecilerimizi buradan bütün Alanyalılar ve şahsım adına tebriklerimi sunuyorum.
DÜNYA KUPASI MAÇLARI ŞİFRESİZ OLARAK TRT'DE
Tabi Alanyaspor deyince şu anda Dünya Kupası maçları da oynanmaya başladı. TRT olarak haklı bir gurur taşıyoruz. TRT, Dünya Kupası maçlarını 3 kanalından doğrudan şifresiz olarak vermeye başladı. Şu anda reytinglerimiz çok iyi belki zaman içerisinde sahur programına yakın zamanlarda da futbol karşılaşmasını izleyebileceksiniz. Ben 10 veya 15 gün sonra saat 01.30'larda yayınlanacak futbol maçları olduğunu biliyorum. TRT'ye 76 milyon insanımızın bir teşekkür borcu var. Çünkü bu işin hastaları, meraklıları maçlarda devleri görmek isteyenlerin HD kanalımız dahil olmak üzere ekranlarımızdan bunları rahatlıkla izlediklerini düşünüyorum. Herkes TRT'den Dünya Kupası maçlarını çaylarını içerek rahat bir mekanda rahatlıkla izleyebilecek durumdadırlar. Tabi günler çabuk geçiyor.
ALANYA'YA HAYIRLI RAMAZANLAR DİLİYORUM
Bir 15 gün sonra da Ramazan ayına girmiş olacağız. Belki daha az bir süre sonra. Ramazan'ın da huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Kaymakam beyden bilgi almıştım inşallah Ramazan ayı içerisinde bu geldiğimiz yol üzerinde halkımızın rahatlık içerisinde saatlerini geçirebileceği etkinlikler de olacak. Ben Ramazan ayının da Alanyamıza, Alanyalı sevgili dostlarımıza huzur getirmesini, bereket getirmesini inşallah gelecek günlerde umutlu olmamız için bize güzel sonuçlar vermesini diliyorum. Buradan bütün yerel basınımıza ve ulusal basınımıza da teşekkür ediyorum.
DÜNYA KUPASI'NDAKİ FAVORİM BREZİLYA GİBİ
Takımların son durumlarını bilmiyorum ama son maçta İspanya çok gol yemiş, yani 5-1 galiba izleyemedim maçı ama bir Dünya Kupası sahibinin de iddalı olması gereken bir ülkenin daha ilk maçında veya maçlarında 5 tane gol yemiş olmasını 'Dur bakalım arkası ne olacak?' diye beklememiz gerektiğini düşünüyorum. Tabi olağan ve doğan favorilerden birisi de Brezilya'dır. Yine Latin Amerika'da futbol çok canlı biliyorsunuz onlar olabilir. Ben şahsen gönlümden geçen bir dostluk olarak Bosna-Hersek'in de iyi bir sonuç almasını isterim. Çünkü onlar Türkiye'yi bizde Bosnalıları her yerde hemen hemen destekliyoruz. Onlar maç oynadılar mı henüz bilemiyorum. Yani şu anda biz favorim yok alınan sonuçlar biraz ters sonuçlar, beklenenlerin dışında. Yani Meksika kimi yendi, Kamerun'u. Afrika'da da futbol çok güçlüdür. Herhalde Kamerun'un kendi futbolcuları içerisinde 5-6 tanesi Türkiye'de futbol oynayanlar. Onları da yakından tanıyorum Türkiye'de çok başarılı, özverili insanlar. Ama Milli Takıma zaman zaman bu maçlar için gidiyorlar. Belki bir uyumsuzluk veya ters bir sonuçla karşılaşmış olabilirler. Ama Afrika'da da geçmişte Gana galiba çok güzel bir sonuç almıştı, yine Senegal'in, Kamerun'un hangisi Dünya Kupası'nda Kamerun varda diğerlerini bilmiyorum. İnşallah başarılı olacaklarını düşünüyorum. Türkiye'nin olmadığı bir yerde bizim favorimiz yok. Hangisi olursa, Bosna-Hersek olursa çok sevinirim de şansı ne kadar onuda bilmiyorum."
AKRABALIĞA ÖNEM VERİRİM
BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, eşi Münevver Arınç ile birlikte teyzesinin torunu AKP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olan Muammer Özbudak ile Zeliha Özpelit'in Doğanay Otel'de düzenlenen nikâh törenine katıldı. Arınç, damat Özbudak'ın nikâh şahitliğini törene katılan Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte yaptı. Gelin Zeliha Özpelit'in nikâh şahitliğini ise ağabeyi Emin Özpelit yaptı. Nikâh töreninin ardından bir konuşma yapan Bülent Arınç, gelin ve damadı tebrik etti. Arınç, Muammer Özbudak'ın akrabası olmasının ötesinde ahlakıyla, işiyle, ailesine olan bağlılığıyla herkesin takdirini kazandığını belirtti.
‘EN KISA ZAMANDA ÇOCUK BEKLERİZ’
Arınç, “Zeliha kardeşimiz de çok iyi yetiştirilmiş ve birbirlerine denk düşmüşler. İnşallah biz onları örnek bir aile olarak ömür boyu takip edeceğiz. Gençlerimiz inancıyla, edebiyle bu evliliği idrak edecek durumdalar. Evlilik hem aileyi, hem de toplumu kötülüklerden korur. İnşallah rabbim çocuk nasip eder” dedi. AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, “Bizlerle beraber genç kardeşlerimizin bu mutluluğuna şahitlik yapmaktan onur duydum. Evliliğin her iki aileye de hayırlar getirmesini diliyorum. Sayın Arınç her zaman akrabalarının iyi gününde kötü gününde yanlarında olmuştur. Bize her zaman ağabeylik yapmaktadır” diye konuştu.

15 Haz 2014 - 14:04 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Başkan Yücel'in 7 yıldaki performansını nasıl buluyorsunuz?