‘İyi niyetimi suistimal ettirmem’

Alanya esnafının, “Sezon başladı ama henüz para kazanamıyoruz” serzenişini değerlendiren Başkan Yücel, “Göreve gelir gelmez işlerin açılmasına destek olmak için dışarıya 80 santimetre mal konulmasına izin verdik. Ama bu iyi niyetimi suistimal etmek isteyenlere ceza veririm” dedi

Yasin ARAZ


ALANYA
Belediye Encümeni, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında toplandı. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, gündem maddelerini değerlendirdiklerini söyledi. Turizm sezonunun başlamasına rağmen esnafın umduğunu bulamadığı yönünde serzenişler duyduklarını belirten Başkan Yücel, “Esnaf biraz sabretsin. Dünyada gelişen olaylar ister istemez Türk turizmini de olumsuz etkiledi. Bazı esnaf gruplarının Alanya Belediyesi’nin iyi niyetini suistimal ettiklerini görüyor ve üzülüyoruz. Bizim uygun gördüğümüz 80 santimetre çekme mesafesi kuralına riayet etmelerini istiyoruz. Kurallara uymayanlara cezai işlem yapacağız, daha da ileri gidip işyeri kapama cezaları vereceğiz” dedi.

‘SİNEKLE MÜCADELEDE ÇOK GEÇ KALINMIŞ’

Para kazanmanın zor, onu elde tutmanın ise daha zor olduğunu dile getiren Başkan Yücel, “Ama bu arkadaşlar bizim iyi niyetimizi istismar ediyorlar” diye konuştu. Son günlerde vatandaşın en çok şikâyet ettiği konu haline gelen sivrisinekle mücadele için nasıl bir çalışma yapacakları da sorulan Başkan Yücel, “Sinekle mücadelenin yüzde 80'i lavra döneminde yapılmalıdır. Bu da Ocak, Şubat ve Mart aylarına tekabül ediyor. Seçim sürecinde lavra döneminde ilaçlama yapılmadığı için şu an o boşluğu telafi etmekte zorlanıyoruz. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım, sivrisineğin ancak yüzde 20'sini engelleyebiliriz. Seçim sürecinde ben de adaydım, bazı konularda zafiyetimiz oldu, şimdi onun acısını çekiyoruz. Ama son birkaç gündür sivrisinek konusunda düşüşler var” dedi.

‘ALANYASPOR MAÇINA GİDEMİYORUM’

Alanya’da yayla sezonunun açıldığını, bu nedenle halkın yaylalara göçü sırasında zorluk yaşamamaları için bazı noktalarda yayla ve köy yollarının iyileştirilmesi ve bakımını yaptıklarını belirten Başkan Yücel, “Kuracağımız sisteme alışmak zaman alacak ama sorunlara tahmin ettiğimizden daha hızlı müdahale edeceğiz” diye konuştu. 31 Mayıs Cumartesi günü hem İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda Alanyaspor-Hatayspor’un maçı olduğunu, hem de aynı gün Kültür Sanat Festivali’nin başladığını belirten Başkan Yücel, “Çok üzülüyorum. Çünkü Alanyaspor'un maçına katılamayacağım. Orada olmayı çok istiyordum. Festival uluslararası nitelik taşıdığı için Alanya’da ayrılamıyorum. Ama gönlüm Alanyaspor ile olacak” dedi.

29 Mayıs 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.