İşgaller tespit ediliyor

Sahilde tespit çalışmalarına başlanıldığını belirten Milli Emlak Müdürü Ertüzün, 8 milyon TL ecrimisil tahakkuku beklediklerini söyledi

 ALANYAMilli Emlak Müdürü Ömer Ertüzün ilçe genelinde sahildeki işgallerin tespit edilmesi amacıyla çalışmalara başlanıldığını söyledi. Ertüzün, "Alanya sahillerinde gerek turizm işletmeleri gerekse de tatil siteleri tarafından yapılan işgallerin tespiti amacıyla Antalya genelinde her yıl eş zamanlı olarak tespitler yapılıyor. Bu yıl da valilik makamının 18 Temmuz 2014 tarih ve 3259 sayılı olurlarıyla sahil tespitlerinin yine Antalya genelinde ve Antalya Defterdarlığı'nın koordinatörlüğünde eş zamanlı olarak yapılmasına karar verildi. Alanya 70 kilometre sahil bandı uzunluğuyla Antalya sınırları içerisinde en uzun sahil hattına sahip. Önceki yıllarda yapılan tespitlerde sahil hattının yüzde 75-80'inin işgalli olduğu görüldü. Bugünden (dün) itibaren  Alanya genelinde Maliye Bakanlığı yetkilileri tarafından sahildeki işgaller tespit edilerek ecrimisil tahkibatı yapılarak tahliyeleri sağlanacak. Şezlong, şemsiye, büfe yerleri, su sporları parkurları ve işletmeler tarafından işgal edilen yerler tespit edilip gerekli cezai müeyyide uygulanacak. Yapılacak sahil tespitleri sonucunda 8 milyon TL tutarında ecrimisil tahakkuku tahmin ediliyor" dedi.

11 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.