Hamamcıoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AYŞEN Hamamcıoğlu mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 100 yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ayak basarak büyük kurtuluşun ve Cumhuriyetimizin ilk adımını atttığını belirterek, şöyle dedi: "Mustafa Kemal, Samsun'a çıkıp Milli Mücadele bayrağını açıp özgürlük ateşini yakmasaydı, milletçe tarih sahnesinden silinecek, egemenlik ve bağımsızlığımızı kaybedecektik. Tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 19 Mayıs'ın 100'üncü yıldönümünde Atamız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Geleceği genç fikirlerde gören Mustafa Kemal Atatürk, bu özel günü gençlere armağan etmiş, gençlere olan güvenini ise 'Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum' sözleriyle ortaya koymuştur. Bu nedenle bugün gençlerimize düşen en büyük görevlerden biri 19 Mayısları Atatürk'ün emanetine daima sahip çıkarak kutlamaktır. Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, her zaman koruyup, gözetmek ve hep bir adım daha ileri taşımak en temel gayelerimizin başında gelmeli. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.