Tümer Metin Alanya Doğa Okulları'ndaydı

Alanya Doğa Okulları’nda t-MBA Öğrenci Meclisi’nin organize ettiği Kariyer Günleri’nin geçen haftaki konuğu, futbol hayatında muhteşem başarılara imza atan eski Beşiktaşlı milli futbolcu Tümer Metin oldu

ÖĞRENCİLERLE birlikte kimya laboratuarında deneyler yapan Tümer Metin, renkli kişiliği ve samimi tavırlarıyla tüm öğrencilerin kalbini fethetti. Konferans salonunda başlayan söyleşide yöneltilen soruları içtenlikle yanıtlayan Tümer Metin, futbol hayatına annesinin yün yumaklarına vurarak başladığını belirtti. "Hayattaki tüm hedeflerimi gerçekleştirdim" diyen Metin, futbola ve Beşiktaş’a olan sevgisini dile getirdi. Metin, konuşmasına dünyaca ünlü yazar Goethe’nin, "Kişi bir şeye kendini tamamen adadığında Tanrı da harekete geçer" sözünü hatırlatarak devam etti. İnsanın hayatta kendi başarılarının altına imza atmasının gerekli olduğunu belirten Metin, sanat ile futbolda torpil olamayacağını sözlerine ekledi.
SAMİMİYETİ DİKKAT ÇEKTİ
Öğrencilerin farklı soruları ve verilen cevaplarla yüzlerde oluşan gülümseme ise görülmeye değerdi. "İlk giydiğiniz kramponların rengi neydi?" sorusuna Tümer Metin, “O zamanlar şimdiki gibi renkli kramponlar yoktu. İki seçenek vardı, onlar da siyah ve beyazdı" yanıtı verdi. Söyleşi sırasında Tümer Metin de öğrencilere çeşitli sorular yöneltti. Futbolcu olarak hayata geldiğini ve hayatını başa sarsa tekrar aynı yollardan geçmek istediğini söyleyen Tümer Metin, samimiyeti ve neşesiyle, verdiği yanıtlarla ve yüzlerde bıraktığı gülümsemeyle öğrencilerin gönlünü adeta fethetti.

24 Ekim 2016 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.