'Emekçi kesim açlığa mahkum edildi'

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, açlık ve yoksulluk sınırının önemli ölçüde artış gösterdiğine dikkati çekerek, “Emekçiler, iktidar tarafından açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan üçüncü sarayın yapılacağı haberini adeta bir müjdeymiş gibi veriyor” dedi.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) AntalyaMilletvekiliÇetin Osman Budak, açlık ve yoksulluk sınırının önemli ölçüde artış gösterdiğine dikkati çekerek, “Emekçiler, iktidar tarafından açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan üçüncü sarayın yapılacağı haberini adeta bir müjdeymiş gibi veriyor” dedi. Türk-İş’in açlık ve yoksulluk sınırına ilişin Ağustos ayı raporuna dikkati çeken Budak, “Döviz kurlarındaki, faizlerdeki, elektrik, doğalgaz, benzin fiyatlarındaki artış derken temel gıda maddelerindeki artışın da market raflarına yansımasıyla, yurttaşlarımızın geçim şartları daha da ağırlaştı. Sadece gıda harcamalarındaki artış, Ocak 2004’den bu yana ilk kez yüzde 20’leri gördü. Eylül ayında okulların da açılmasıyla vatandaşın cebinden çıkacak eğitim masrafları şimdiden el yakacağa benziyor. Dört kişilik ailenin açlık sınırı 1.812 TL, yoksulluk sınırı 5.904 TL’ye ulaşmış, bir kişinin aylık geçim maliyeti 2.225 TL’yi bulmuşken, asgari ücretin halen 1.603 TL olması iktidarın kurduğu düzeninin, emekçileri iliklerine kadar sömürmeyi hedeflediğini göstermektedir. Emekçiyi açlığa ve yoksulluğa mahkûm eden Erdoğan, hal böyleyken, üçüncü sarayın yapılacağı haberini adeta müjdeymiş gibi veriyor” dedi.

28 Ağustos 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?