Kraliyet ailesi üyeleri kaçırıldı

Irak'ın güneyinde bir avcılık kampında bulunan 26 kişi silahlı bir grup tarafından kaçırıldı. Kaçırılan kişiler arasında Katar Kraliyet ailesi üyelerinin de bulunduğu belirtiliyor

IRAK'IN güneyinde Suudi Arabistan sınırı yakınlarında 26 Katarlı avcı silahlı kişilerce kaçırıldı.

Reuters'ın haberine göre; Katarlı avcıları kamplarından kaçıran kimliği belirsiz kişiler, saat 03:00 sularında geniş bir kamyon konvoyuyla geldi.

Irak'ın güney doğusunda, Mutanna vilayetine bağlı Semave kentinden iki polis yetkilisi de kaçırılma olayını doğrularken, Vali Falih el Zayadi, "En az 26 avcının Busaya bölgesinde kamplarından kaçırıldığı" bilgisini verdi.

AFP'ye konuşan iki polis yetkilisi ise, kaçırılanlar arasında Katar Kraliyet ailesi üyelerinin de bulunduğunu söyledi. Kaçırılanların isimleri ise açıklanmadı. Doha'dan da iddiaya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

'100 SİLAHLI ADAM'

'Gizlilik kaydıyla' Reuters'a konuşan Iraklı bir polis yetkilisi, avcılara Iraklı güvenlik güçlerinin eşlik ettiğini, ancak çok sayıda silahlı saldırgan ile çatışmaya girmek istemediklerini söyledi. Söz konusu yetkili "En az 100 silahlı adamdan bahsediyoruz" dedi.

Katarlı avcıları kaçıranların kimliği henüz bilinmezken, çeşitli Körfez ülkelerinden avcıların, yılın bu zamanlarında av için sık sık bölgeye gittiği biliniyor.

16 Aralık 2015 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 6718879


Varnish cache server