Alanya'da 'Millet'in gündemi mobbing

İyi Parti İlçe Başkanı Apaydın'ın 'Yücel mobbing uyguluyor' açıklamasının ardından CHP İlçe Başkanı Karadağ da "Millet İttifakı'na çalıştığı için istifaya zorlananlar olduğu bilgisi geliyor. Takipteyiz" dedi

Ceren ŞAHİN  

31 MART yerel seçimleri geride kaldı. Seçimin kazananı Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Adem Murat Yücel oldu ve ikinci kez Alanya Belediye Başkanı olarak koltuğa oturdu. Yerel seçimler Türkiye’nin pek çok kentine nazaran Alanya’da sakin bir ortamda gerçekleşmiş olsa da sonrasında ortaya atılan iddialar çok konuşuluyor.

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in seçim sürecinde Millet İttifakı’na destek ve oy veren belediye personeli başta olmak üzere şehirdeki ticaret erbaplarına ve muhalif yönde oy kullandığı tespit edilen seçmene mobbing uyguladığı iddia edilmişti. Öte yandan Başkan Yücel’in 10 kişilik bir kara liste hazırladığı da siyasi kulislerde konuşulan iddialar arasında.

‘KENDİSİNDEN OLMAYANLAR CEZALANDIRILIYOR’

İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Başkan Yücel’in kendisine oy vermeyen insanları tespit ettirerek ötekileştirdiğini, cezalandırdığını belirterek “Alanya Belediyesi çalışanlarının, özellikle mevcut başkana oy vermeyen arkadaşların çeşitli yöntemlerle cezalandırılma yoluna gidildiğini biliyoruz. Kendini ifşa eden, bu konuda inisiyatif alan, sosyal medyada ya da sahada çalışırken tarafını belli eden insanlar bunlar. Nasıl ki sizin tarafınızdan olanlar, hem de belediyenin kadrolu çalışanları, belediyenin araçlarıyla, belediyenin ekipmanlarıyla sizin adınıza çalışma yapıyor, broşür dağıtıyor, bayrak asıyor, sağda solda seçim çalışması yapıyor ve bu sizin tarafınızdan takdir görüyorsa, tercihen diğer adaylardan taraf olan insanların da ötelenmemesi, hakir görülmemesi ve cezalandırılmaması gerekir. Bu doğru bir yöntem değil. Doğru zihniyetlerin yapacağı bir iş de değil. Önemli olan onları kazanmak. Halkın vergileriyle bu işleri yapıyorlar, bunun bilinciyle işlerini yapsınlar diyoruz. Belediye başkanımıza, belediye çalışanlarının, iş adamlarının ya da Alanya’da yaşayan diğer insanların hangi partiye oy verdiğini inceleyip, onları cezalandırmak yerine, yavaş yavaş şehir kimliğini kaybeden Alanya’ya yeniden kimlik kazandırmasını ve şehri disipline etmesini tavsiye ediyoruz. Herkesçe malum ki, Alanya’da şehir disiplini kaybolmuş, bunu taraflı-tarafsız herkes kabul eder. Alanya’da şehircilik anlamında bir adım ileri gidilmemiş, hatta geriye gidilmiştir. Ne dükkanların düzeni, ne esnafın davranışı, ne de sokakların görünümü ve kalitesi Alanya’nın hak ettiği şekilde değil. Kişiye özel, keyfe keder yapılan uygulamalar şehrin bütün düzenini bozdu. Bugün turizm sezonuna girildi ama takır takır inşaat yapılıyor. İnşaat yasağı başlıyor, ne yapacaklar, sezon başlayıncaya kadar bekleyecekler mi? Bu işlerin baştan ayarlanması gerekiyordu. Biz ısrarcıyız, şehir düzgün yönetilmiyor ve disiplin elden gitmiş durumda, tıpkı ülkede olduğu gibi” dedi.

‘BELLİ BİR KESİMİN DEĞİL

HERKESİN BAŞKANI OLMALI’

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ise belli bir zümrenin değil herkesin belediye başkanı olunması gerektiğini vurgulayarak “Bu yönde duyumlarımız oldu. Bir takım kişilerin cezalandırıldığı bilgisi geliyor. ‘Siz Millet İttifakı’na çalıştınız. Sizi affetmeyeceğiz. İstifanızı isteyin’ gibi cümlelerin sarf edildiği ifade ediliyor. Takibi mutlaka yapılacak. Bunları tasvip etmek mümkün değil. Hiç kimsenin oy verdiği parti veya siyasi görüşü sebebiyle cezalandırılması hoş değil. Seçimler geride kaldı. Bundan sonra işimize bakmamız lazım. Herkesin belediye başkanı olmak gerekiyor. Alanya’nın 102 mahalle muhtarının hepsiyle görüştüm. Hiçbir muhtarımın ya da mahallesinin hangi siyasi partiye oy verdiğini, kimin mahallelerde birinci çıktığını sormadım. Bizim için bunların hiçbir önemi yok. Herkese eşit bir şekilde hizmet sunmaya devam edilmeli. Seçimler bitmiştir, bundan sonrası icraat dönemidir. Herhangi birisi ortada bir disiplin suçu yok ise amirlerine veya üstüne karşı bir saygısızlık içerisinde değil ise kimsenin ekmeği ile oynanması doğru değil. Bizim açımızdan böyle bir şey söz konusu olamaz. Muhittin başkanımız söz verdiği gibi herkesin belediye başkanıdır ve herkese kucak açmaktadır. Biz kimsenin siyasi görüşünü öne almayız. Biz halkımıza eşit hizmeti götürmek adına el ele verip çalışmaktan yanayız” şeklinde konuştu.

17 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.