Hizmet bizim işimiz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu Gazipaşa Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen iftar programına katıldı

AVRUPA

Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu Gazipaşa Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen iftar programına katıldı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşalılardan cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.
Bakan Çavuşoğlu, Gazipaşa Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen iftar programında, AK Parti iktidarı olarak hizmetin en iyisini yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını hatırlatan Çavuşoğlu, ramazanda Filistin'de Müslümanların zulüm altında olması nedeniyle burukluk yaşadıklarını kaydetti.
Gazze'de insanların acı içinde yaşamaya çalıştığını ifade eden Çavuşoğlu, "Tüm dünya görüyor, dünya sessiz kalıyor, batı sessiz kalıyor, insan hakları savunucuları çocukların, kadınların ölümüne sessiz kalıyor ama bizim Başbakanımız, halkımız sessiz değil. Bu akşamki dualarımızda Filistin'deki kardeşlerimiz var. Rabbim onların yardımcısı olsun, zalimin zulmünden kurtarsın" dedi.
Cumhurbaşkanı seçiminin Türkiye'nin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye'nin istikrarı, büyümesi için bu seçimin basite alınmaması gerektiğini bildirdi.
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan için destek isteyen Çavuşoğlu, "Gazipaşalılar, 30 Mart'ta ne yaptıysa 10 Ağustos'ta da aynısını yapacaktır. Çünkü Gazipaşalılar sivil demokrasinin, milletin adamlarının yanında yer alır" diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti.

27 Temmuz 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.