ALTSO, BAKA’yı Alanya’ya taşıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğine gidiyor. Bu kapsamda BAKA Uzmanlarının haftanın belirli günlerinde Alanya’ya gelerek iş adamlarına devlet destekleri konusunda bilgi vermesi hedefleniyor. Bu işbirliği kapsamında ayrıca BAKA ve ALTSO’nun Alanya’nın ana sektörlerini ilgilendiren alanlarda ortak projeler yapması da planlanıyor

KONUYA ilişkin olarak BAKA’dan gelen Uzman Selin Şen, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette işbirliğinin çerçevesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ŞAHİN: “ALANYA’NIN DAHA FAZLA DESTEKLERDEN YARARLANMASINI İSTİYORUZ”

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya bugüne kadar yeteri kadar teşvik ve desteklerden yararlanamadı. Bu manada bizler işadamlarımızın önünü açmak istiyoruz. Yatırımcı artık bu destekler hakkında bilgi sahibi olmak için Antalya’ya gitmek zorunda kalmayacak. Onları yerinde bilgilendirirsek daha fazla yatırımı şehrimize çekeceğimize inanıyoruz” dedi.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN VALİ KARALOĞLU’NA TEŞEKKÜR TELEFONU

Başkan Şahin, “BAKA çok sayıda projeyi hayata geçiren önemli bir kuruluş. Her zaman dediğim gibi biz proje üreteceğiz ve bunu Ankara ve yerel idarelerden talep edeceğiz. 10 proje üretelim gerekirse bir tanesini gerçekleştirelim. Üretmekten korkmayacağız. Kararlı biçimde hizmetin en güzeline layık Alanya’mız için koşturacağız” dedi. Bu güzel işbirliğine katkıda bulunan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu da telefonla arayarak teşekkür ettiğine dikkat çeken ALTSO Başkanı; “Sayın valimiz bu projemize destek verdi. Kendisiyle telefonda bir görüşme yaparak desteklerden dolayı çok teşekkür ettik. Bu işbirliğinin Alanya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi

16 Temmuz 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.