Avukatları itiraz etti

Hakkında tutuklama kararı verilen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin'in avukatları, dün itiraz dilekçelerini ilgili mahkemeye sundular

Haber: Erkan UYSAL
FETHULLAHÇI
Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Operasyonu kapsamında tutuklanan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin'in avukatları, dün itiraz dilekçesi sundular. 
Avukatlar Fatih Barcın ve Gamze Gargı'nın, Şahin'in tutukluluğuna itiraz dilekçelerini Antalya Sulh Ceza Mahkemesi'ne verdikleri öğrenildi. Mahkemenin, bugün ya da en geç pazartesi günü itiraz talebine yanıt vermesi bekleniyor. Eğer itiraz kabul edilirse, Şahin'in yargılaması tutuksuz sürecek. 
SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI
ALTSO Başkan Yardımcısı Serdar Uygun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "15 Temmuz günü silahlı darbe girişiminin ilk dakikalarında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasından dahi önce 'Milletin iradesine hiç kimse ipotek koyamaz. Yaşasın demokrasi' şeklinde tweet atan, ALTSO’yu gece açtırarak, odadaki büyük Türk bayrağını anıt meydanına astıran, odadan tüm üyelerine mesaj attırarak demokrasiye sahip çıkmak için meydana davet eden, aralıksız tüm demokrasi nöbetlerine katılan, bugüne kadarki tavrı ile de vatanseverliği ortada olan başkanımız Şahin’in masumiyetine olan inancımız ve yüce Türk adaletine olan güvenimiz tamdır" dedi. 
Sosyal medya üzerindeki bazı mesajlar da şöyle: 
Hakkı Uysal
"Her şartta ve her yerde yüzünden gülümsemesi eksik olmayan koca başkan. Adam gibi adam, halk arasındaki deyimle adamın dibi Mehmet Şahin."
Özal Durna
"Darbe girişimini duyar duymaz sosyal medyadan darbeye karşı net tavrını ortaya koyan, kolkola meydanlara çıktığımız, günlerce sabahlara kadar demokrasi için nöbet tuttuğumuz ALTSO Başkanı ve aynı zamanda abim Şahin'in masumiyetine olan inancım tam. Adalet muhakkak tecelli edecek ve başkanımız en kısa zamanda aramızda olacaktır."
Ahmet Guzyaka
"Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. İyi günde dost hep yanınızda olur. Bugün en kötü günse bugün de Mehmet Şahin diyoruz."
Alaaddin Işık
"Yıllardır farklı görevlerle Alanya'mıza çeşitli hizmetleri bulunan ALTSO Başkanı Şahin'in bu süreçten aklanacağına şahsım olarak inancım tam. Bizim bildiğimiz başkanımız, abimiz Şahin, her zaman derdimizi çözen, bizi hiç yalnız bırakmayan ve bu şehre hizmet etmek için uğraşan kişidir. Yüce adaletin vereceği kararı heyecanla ve özlemle beklemekteyiz."
Taylan Gündeşlioğlu
"Seninle beraber bu yola çıktığımdan beri Alanya için, Alanya'dakiler için yaptıklarımızın en önde giden ismi oldun. Lider oldun, ilçede olmayacak projeler ürettin, herkesin yardımına siyaset gözetmeksizin koştun. Ben şahidim, Allah da şahittir ki arkanda binler var."
Fatih Barcın (Avukatı)
"Darbe girişimini duyar duymaz sosyal medyadan darbeye karşı net tavrını ortaya koyan, kolkola meydanlara çıktığımız, günlerce sabahlara kadar demokrasi için nöbet tuttuğumuz ALTSO Başkanı, müvekkilim ve aynı zamanda abim Şahin'in masumiyetine olan inancım tam. Adalet muhakkak tecelli edecek ve başkanımız en kısa zamanda aramızda olacaktır. Benim gibi onu tanıyan herkes nasıl bir vatansever olduğunu, darbeci hainlerle adının dahi anılamayacağını bilir."
Hüseyin Şenli
"15 Temmuz günü hain silahlı darbe girişiminin ilk dakikalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından dahi önce 'Milletin iradesine hiç kimse ipotek koyamaz. Yaşasın demokrasi' tweetini paylaşan, ALTSO’yu gece açtırarak Türk bayrağımızı anıt meydanına astıran, odadan tüm üyelerine mesaj attırarak demokrasiye sahip çıkmak için meydana davet eden, aralıksız tüm demokrasi nöbetlerine katılan, bugüne kadarki tavrıyla da vatanseverliği ortada olan Şahin'in masumiyetine olan inancımız ve yüce Türk adaletine olan güvenimiz tam."
Hüseyin Özçelik
"Her şerde bir hayır vardır. Önemli olan kendimizi bilmek ve bildiğimiz yolda başı dik devam etmek. Bundan da elhamdülillah şüphemiz yok. En kısa zamanda haklılığınızın ispatlanacağına inancım tamdır. Tüm kalbimizle yanındayız. Cenab-ı Allah yardımcın olsun". 
Fırat Kızılay
"Yüce Türk adaletine güveniyor, vatanı, milleti, devleti için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapan, hepimizin abisi Şahin için dua ediyoruz. Biz senin suçlu olmadığını biliyoruz. Senin adının bu teröristlerle aynı cümlede telaffuzu bile sana hakaretken, şu an bu ithamla suçlanmanın seni ne kadar yaraladığını biliyoruz. Adalet er ya da geç tecelli edecek. Umarım en kısa zamanda seni tekrar aramızda görürüz. Umarım bu durum senin bu vatana olan hizmet aşkını söndürmez."
Özer Tuncay
"Kalkışmayı duyar duymaz milletin yanında yer aldı. Açıktan darbecilere karşı koydu. Demokrasi nöbetleri tuttu. Birileri gibi sabahı beklemedi, bekle gör yapmadı. Sonra birilerinin oyunuyla haksız şekilde özgürlüğünden mahrum edildi. Şimdi adaletin tecelli etmesini bekliyor. Paralelle en ufak ilgisi olmadığına yürekten inandığım vatan, devlet ve millet sevdalısı Şahin."
Fatih Durusoy
"Başkanımız Şahin'in üzerine atılı suçu işlemediğine, karalama kampanyasının başarılı olmayacağına ve adaletin er geç yerini bulacağına inancımız tam. Hukuki süreçte kendisinin her zaman yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."
Turgut Aktaş
"ALTSO Başkanı Şahin'in üzerine atılan suçu işlemediğine, karalama kampanyasının başarılı olmayacağına ve adaletin er geç tecelli edeceğine inancımız sonsuz. Biz gençleri her zaman önemseyen ve değer veren başkanımızın bu hukuki süreçte her zaman yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim başkanımıza güvenimiz tam. Allah yardımcısı olsun. Dualarımız başkanımızla inşallah."

04 Ağustos 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Alanya kale - 21 milyon TL fetö ñun malını satın almış . Abd ye para göndermiş . Biz böyle duyduk.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Ağustos 22:38