"'Hizmet kalitesi artacak"

Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kaplama, yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin 2015 Şubat ayı sonunda bitmesinin planlandığını açıkladı

- Yasin ARAZ ALANYAAğız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Yahya Kemal Kaplama, yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve yılın ilk 6 ayında yapmış oldukları çalışmalara ilişkin açıklama yaptı. Kaplama, "Yeni binamız 7 bin 197 metrekarelik bir arsa üzerine kuruluyor. Biliyorsunuz hastanemizin ihale tarihi 9 Nisan 2013 ve ihale bedeli ise 7 milyon 718 bin TL. İnşallah inşaatımız 24 Şubat 2015 tarihinde tamamlanacak. Yeni hastanemizin Alanya'ya çok şey katacağına inanıyoruz. Bilindiği üzere bir atasözü var, dünyada mekan, ahirette iman. O yüzden Türkiye'nin yeni vizyonuna, yükselen değer olarak katkıda bulunacak. Alanya bütün dünya ülkelerinden insanların olduğu bir turizm kenti. O yüzden yeni binamız bizim vizyonumuz. Alanya gibi bir yerde de yeni bir diş hastanesi. Uluslararası standartlarda, Dünya Sağlık Örgütü'nün ön görmüş olduğu kalitede bir hastanenin olması Türkiye ve Alanya için büyük bir onur kaynağıdır. Ayrıca yeni binamızda hizmet kalitemiz ile beraber personel sayımızda da artış olacak. Gerekli ihtiyaçlarımızı şimdiden tespit ettik ve Antalya'da bulunan birliğimize bu ihtiyaçların bir listesini verdik" dedi.

'KALİTEMİZİ ARTTIRMA YOLLARI ARIYORUZ'

Geçen yılın ilk 6 ayı ile bu yılın ilk 6 ayında gelen hasta sayısı ile ilgili de bilgi veren Kaplama, "Ekibimize öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çünkü Alanya'daki çalışma disiplinine her şekliyle alıştılar. Bu işler üst üste koymakla, sık sık hiç durmadan yola devam etmekle olacak işler. Biz de hizmet konusunda halka hizmet hakka hizmettir hususuyla işlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz mevcut şikayetleri bir kefeye koyup, haftalık rutin toplantılarımızda hizmet kalitemizi nasıl arttırırız, bunu konuşuyoruz" dedi.

'AYDA 10 BİN KİŞİYE HİZMET VERİYORUZ'

Geçtiğimiz yıllarda hasta sevklerinin olduğunu, bu yıl ise bu sevk sisteminin tamamen kalktığını belirten Kaplama, "Geçen yılın ilk 6 ayında protokol sayımız 57 bin iken bu yıl sayı çok fazla değişmedi 61 bin 298 oldu. Ayda biz demek ki 10 binden fazla hastaya bu sene protokol vermiş ve muayene etmişiz. Çekilen diş sayısına bakacak olursak geçen sene ilk 6 ay 9 bin 182 iken, bu senenin ilk 6 ayında bu rakam 8 bin 240'a düşmüş. Çekilen diş sayısı düşmüşse tedavi edilen diş sayısı artmıştır. Bu bizim için güzel bir azalmadır. Yapılan dolgu sayısına bakacak olursak geçen yıl 13 bin 690 iken, bu sene ise 16 bin 20 dolgu yapmışız. Dolguda bayağı bir artış var. En önemlisi de sevk edilen hasta sayımız geçen sene 78 iken, bu sene sıfır çünkü hastalarımızı artık sevk etmek yerine uzman hekimlerimiz tarafından genel müdahalemizi yapıyoruz, bu çok güzel bir durum" diye konuştu.

23 Temmuz 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.