Esnaf krize çare istedi

AKP Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Hüseyin Samani ile görüşen esnaf temsilcileri, hükümetten beklentilerinin yer aldığı bir dosya sundu.

Haber: Alper KUTAY
AKP
Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik ile beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, esnaf ve sanatkarın beklentileri konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Borçların yeniden yapılandırılması için çıkarılan af konusunda teşekkür eden Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, esnaf ve sanatkarın taleplerinin yer aldığı bir dosyayı Milletvekillerine verdi. Esnaf ve sanatkarın ekonomimizin lokomotifi olduğunu belirten AKP Antalya Milletvekili Mustafa Köse, “AKP Hükümetleri döneminde çiftçimiz, emeklimiz, işçimiz mağdur edilmediği gibi esnafımız da mağdur edilmemiştir. Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Sorunların çözümü konusunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Turizmde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Antalyalı esnaflarımız sıkıntılı bir yıl geçirdi. Bu sıkıntılı günlerin atlatılması için esnafımızın taleplerinin yer aldığı dosyayı ilgili bakanlıklara ve Başbakanımıza takdim edeceğiz” dedi. Vergi affı ile esnafın kamuya ve meslek kuruluşlarına olan borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirten Köse, “Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan gelen talep üzerine vergi affının süresi 25 Kasım’a kadar uzatıldı. SGK, TESK, Oda, Birlik ve Federasyonlara geçmişe dönük borcu olan esnafımızın bu süreyi iyi değerlendirerek, 25 Kasım’a kadar başvuru yapmaları gerekir” diye konuştu. Köse, ziyaretlerinden dolayı Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çelik ve yönetimine teşekkür etti. TBMM’ndeki odasında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Coşkun’u da misafir eden Milletvekili Köse, esnaf ve sanatkara verilen krediler konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ise “14 yıllık AKP iktidarı süresince, esnaf ve sanatkarın her alanda destekledik. 2002 yılında esnafın Halk Bankası’ndan kullandığı kredinin limiti 5 bin liraydı. Bugün bu rakam 150 bin lira. Yüzde 50 dolayında olan faiz oranı yüzde 5’e düşürüldü. Genç esnaflar ve ilk kez işyeri açacaklar hibe ve faizsiz kredilerle destekleniyor” diye konuştu.

10 Kasım 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

EKREM - sicil affı getirin sicil affı esnafların çeki yazıldı senedi protesto oldu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 16:00