Ankara çıkarması

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı program çerçevesinde Ankara’da kutlandı

İÇİŞLERİ Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Congresium'da düzenlediği, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü programında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün özel davetlisi olarak sayılı ilçeler arasına giren Alanya, stantla tanıtıldı. Stant, yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ankara’da düzenlenen organizasyonda Alanya için kurulan stant, Alanya’yı yansıtan muz, avokado, kudret narı, polemo, papaya, karambola, kumkuat, pepino, kabak dikeni, mart inciri gibi tarım ürünlerinin yanı sıra Alanya kültürünü sembolize eden öğelerden oluşarak yabancılar tarafından ziyaret edildi. Stantta ayrıca Alanya ile ilgili afişler konularak misafirlere brifing verildi. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından planlanan Uluslararası Göçmenler Günü Programı'na Tanrıseven, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, çeşitli Avrupa ülkelerinden gelip Alanya’da ikamet eden yabancı derneklerin temsilcileri katıldı.

MİLLETVEKİLLERİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk de Alanya standını ziyaret edenler arasında yer aldı. Eski Antalya Valisi olan Öztürk’e Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya ipek kozalı bir tablo hediye etti. Bakan Yardımcısı Öztürk, yapılan çalışmalardan dolayı Tanrıseven ve ekibini kutladı. Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın, Atay Uslu ve Başbakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu da Alanya standına ziyarette bulundular. Aydın, Uslu ve Çavuşoğlu standı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilerle yakından ilgilenerek Alanya’yı tanıttılar.

'ALANYA ADINI DUYMAYAN KALMAYACAK'

Alanya standı, en çok ziyaret edilen stantlar arasında yer aldığını ifade eden Tanrıseven, Uluslararası Göçmenler Günü etkinliğinin Alanya’nın tanıtımına büyük fayda sağladığını belirtti. Kaymakam Tanrıseven, "Yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılıp Alanya’nın ismini bütün Avrupa’ya duyuracağız" dedi.

TOROS’DAN TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, Alanya’da açılan Göç İdaresi Alanya Grup Başkanlığı’nın hizmet vermeye başlamasından dolayı da Tanrıseven’e teşekkür etti. Alanya standını ziyaret eden Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros’a Tanrıseven, Alanya’da kurulan Göç İdaresi Alanya Grup Başkanlığı’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Alanya’daki çalışmalardan dolayı Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür eden Toros şunları söyledi: "Alanya’daki yabancılara yerinde hizmet verdiğiniz için teşekkür ederim. Alanya’da yabancılara verilen hizmetler, Alanya Göç İdaresi Grup Başkanlığı tarafından veriliyor. Ayrıca Göç İdaresi Genel Müdürlüğü olarak Alanya’da ilk müstakil şubemizi açacağız. Bende Alanya’ya gelerek yapılan çalışmaları yerinde görmek istiyorum." Tanrıseven ise Göç İdaresi’nin Alanya’da hizmet vermesinden dolayı Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros’a teşekkür etti.

20 Aralık 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.