'Krizin sorumlusu Gülen Cemaati'dir'

SP Başkan Yardımcısı Sarıca, "Fethullah Gülen'in kirli oyunları olmasa Milli Görüş şimdi tek başına iktidarda olacaktı ve belki de İslam Birliği kurulacaktı" dedi

Haber: Alper KUTAY
SAADET
Partisi (SP) Alanya İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarıca, 17-25 Aralık sürecinin, 28 Şubat'ı kurgulayan Fethullah Gülen'in eseri olduğunu ve AKP ile Gülen ortaklığının 2009 Yerel Seçimleri'ne kadar devam ettiğini ileri sürdü. Sarıca, "Gülen, 120 vekil kontenjanı ile Milli Görüş'ten koptu. Merhum Necmettin Erbakan'ı hançerleyen 28 Şubat'ın akabinde partiyi bölüp AKP kurulmasaydı, Milli Görüş tek başına yüzde 62'lik bir oy ile tek başına iktidara gelecekti ve şu an parçalanan Irak, Suriye, Libya, Yemen ve Mısır ayakta olacaktı. O zaman İslam Birliği hayata geçirilecekti, Türkiye komşularıyla kavgalı olmayacaktı" dedi.

'TEK ADAMLA ÜLKE YÖNETİLMEZ'

İsrail'in etrafındaki İslam ülkelerinin de paramparça edilmeyeceğini savunan Sarıca, "AKP bunu bizden daha iyi biliyordu. Medyayı ele geçirerek her gün pembe tablo çizmeyle işler iyi gitmez. 54. Hükümet'in programını uygulamayan, düzenin bekçiliğini yapan bir lider, ağzıyla kuş tutsa İslam'a hizmet edemez. Sadece beton yığınları çoğalıyor, üretim yok, hiç fabrika açılmıyor. Türkiye'nin 405 milyar dolar borcu var. 725 bin kişi faiz tuzağında, banka takibine düşmüş. Halk üretmeden bankanın kartıyla tüketim manyağı olmuş ve AKP'liler ülkeyi iyi yönetmekten bahsediyor. Bu iş bir kişiyle olmaz, benimsediğiniz felsefe ve uyguladığınız programla olur" diye konuştu.

22 Aralık 2015 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.