18 Ayda 88 kilo verdi

İngiltere'de genç bir kadın, beslenme biçimini değiştirerek 18 ayda 88 kilo verdi. Abur cubur ve çikolatalar yerine ev yapımı yiyeceklerle sağlıklı yemekler yemeye başladı

İNGİLTERE'DE

Cheryl Blythe adında bir kadın, en tombul olduğu zamanlarda 152 kilo geliyordu. Beslenme biçimini değiştirerek 88 kilo birden verdi. Abur cubur ve çikolatalar yerine ev yapımı yiyeceklerle sağlıklı yemekler yemeye başladı. Egzersiz yapmaya da başladı.

17 YAŞINDA KİLO ALMAYA BAŞLADI

Cheryl 17 yaşındayken kızına hamile kaldığında kilo almaya başladı.

TESELLİYİ YEMEKTE BULDU

Genç ve bekar bir anne olduğundan teselliyi yemek yemede buldu. 30'lu yaşlarının başına geldiğinde kilo sorunları yüzünden nefes almada zorluk yaşıyordu, sırtı ağrıyordu ve yürümede güçlük çekiyordu.

Cheryl için dönüm noktası, 2013'de, İngiltere'de Southend şehrine iki arkadaşıyla birlikte yaptığı bir ziyaretti. "Kilom ziyarette yaptığım her şeyi olumsuz etkiledi. Sırtım çok ağrıdı. Nefes almam için yürüyüşlerde durmak zorunda kaldık. Bazı sandalyeler çok küçük olduğundan sığamıyordum. Herkes bana bakıyormuş gibi geliyordu." dedi. Dolayısıyla kilo verme kararı aldım dedi.

"ARTIK İSTEDİĞİMİ GİYEBİLİYORUM"

"Sağlık sorunlarım bitti. Artık ailemle birlikte vakit geçirebiliyorum. Artık istediğimi giyebiliyorum." dedi.

Blythe abur cubur ve çikolatalar yerine ev yapımı yiyeceklerle sağlıklı yemekler yemeye başladı. Egzersiz yapmaya da başladı.

88 KİLO VERDİ

18 ay boyunca sağlıklı bir şekilde beslenerek 152 kilodan 63 kiloya düştü.

21 Aralık 2015 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.