Sarsılmaz silah miras kavgasıyla sarsıldı

Türkiye'nin en büyük silah üreticisi olan Sarsılmaz Silah, kardeş kavgası ve miras anlaşmazlığıyla sarsıldı. Sarsılmaz Silah, 500 milyon dolarlık dava açıldı

TÜRKİYEşirketlerin kurucuları döneminde kurumsallaşamamış olması, ikinci nesilde derin görüş ayrılıklarına neden oluyor. Tabanca, silah, av tüfeği ve askeri silah üretimcisi Sarsılmaz Silah, kardeş kavgasıyla sarsıldı. Tabanca, silah, av tüfeği ve askeri silah üretimcisi Sarsılmaz Silah, kardeş kavgasıyla sarsıldı. Hürriyet gazetesinden Demirhan Hararlı'nın haberine göre, babaları Sarsılmaz Aliş’i 2000 yılında kaybeden Nur Ala Aliş ve Latif Aral Aliş, mahkemelik oldu.

500 MİLYON DOLARLIK DAVASarsılmaz Aliş’in ölümünden sonra görevi devralması beklenen Nur Ala Aliş, kardeşi Latif Aral Aliş’i, babasının vefatının üçüncü günü cenaze evinde kendisive annesinden imza alarak yönetime el koyduğu iddiasıyla mahkemeye verdi. 500 milyon doların üzerindeki mal varlığının karşı karşıya getirdiği kardeşlerin ilk duruşması, Düzce 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

KARDEŞİMİ DE KAYBETTİM 

Mahmeke, dava ile ilgili keşif günü verilmesinin ardından yargılamayı temmuz ayına ertelendi. Nur Ala Aliş, gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “Babamın ölümünden sonra bir süre sakinleştiricilerle ayakta kaldım. Bu arada olup biten hiçbir şeyden haberim yok. Meğer babamla birlikte kardeşimi de kaybetmişim. Babama güvendiğim gibi şimdi de adalete güveniyorum.”

05 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.