Rusya'da Türkiye anketi: 10 kişiden 1'i...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye'ye olan sert tavrını korusa da Rus halkı onu desteklemediğini ortaya koydu. Rusya'da yapılan bir anket, Rus halkının Türkiye'den vazgeçmediğini gösterdi. Ankete katılan 10 kişiden 9'u yaz tatili için yine Türkiye'ye geleceğini söyledi

UÇAK krizi ile başlayan ürkiye- Rusya arasındaki gerginlik, Rusya'nın sert tavrı nedeniyle sürüyor. Ancak Rus basınında yürütülen tüm kara propaganda çalışmalarına rağmen, Rus halkı Vladimir Putin'in politikasını desteklemiyor.

Bir Rus radyosunda düzenlenen ankette, katılımcılara 'Türkiye'ye gitmeyi düşünüyor musunuz?' sorusu soruldu.

Daha önce Türkiye'de tatil yapmış kişiler arasında gerçekleştirilen ankete göre; 10 kişiden 9'u 'Yine Türkiye'ye giderim' dedi. 1 kişi ise kararsız olduğunu açıkladı.

Antalya'dan vazgeçmeyen Rus turist, Türkiye'yi sevdiğini, ilişkilerin bir an önce normalleşmesini beklediğini vurguladı. Echo Moskow radyosunun 'Türkiye cezalandırılmalı mı?' sorusuna da, katılımcıların yüzde 63'ü 'hayır' yanıtını verdi.

Rusya'da yaşanan ekonomik kriz ve rublenin değer kaybetmesi, tatilini yurt dışında geçirmeyi tercih eden Rusların sayısında ciddi düşüşe yol açtı.

Ocak- Eylül döneminde yaklaşık 10 milyon Rus tatilini yurt dışında geçirdi. Yılın 11 ayında Antalya'ya gelen Rus turist sayısı ise 2 milyon 834 bin olarak gerçekleşti.

16 Aralık 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.