Bağımsız Aday Alaattin Çakır’dan iddialı sözler

Niyetinin kimsenin işine çomak sokmak olmadığını söyleyen Çakır, “Alanya halkının teveccühü ile Bağımsız Başkan Adayı olmaya karar verdim ve yola çıktığım ilk günden beri büyük destek gördüm” dedi

Haber: Alper KUTAY

31 MART 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Alanya’da yaşayan herkesin, kendi ölçeğinde sorumluluk alması gerektiğini ve Alanya’nın siyasi ihmallere ve ihtiraslara kurban edilemeyecek derecede kıymetli bir şehir olduğunu söyleyen Alaaddin Çakır, "Sorumluluk almadan ideal çözümler geliştirme fırsatı bulamayız" dedi. 2004-2009 yılları arasında Mahmutlar Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede yaptığı projelerle Mahmutlar’ı gelecek 50 yıla hazırlayan, yaşanabilir bir şehir haline getiren Alaattin Çakır, yerel seçimler öncesi yaptığı açıklamada, "Alanya’nın geleceğinden hepimiz sorumluyuz. Büyükşehir Yasası ile hizmet ve sorumluluk sınırları genişleyen Alanya Belediyesi’nin, bütçe ölçeğinde yaptığı hizmet dengesini kuramadığı Alanya’da yaşayanlarca sıkça dillendirilmektedir. Vatandaşımız hizmet-külfet dengesinin adil ve şeffaf bir şekilde kurulmasını arzu etmektedir” dedi.
‘GÜNÜBİRLİK HİZMETLERLE GÜN GEÇİYOR’
Dim TV Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Alanya Gazetesi Politika Editörü Alper Kutay’a konuşan Çakır, tarihi, doğası, sosyal ve ekonomik yapısıyla bir dünya şehri olan Alanya’nın, günü birlik rutin hizmetlerle övünerek kaybedecek zamanı olmadığını savundu. Çakır, “Kamusal menfaatler öne çıkartılarak, modern ve yaşanılabilir kent kimliği ihmal edilmeden, kurumsal hizmet vizyonu ve stratejisi ile yönetilmelidir” diye konuştu. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde, siyasi ittifaklarla yerel seçimlere hazırlanan Alanya’nın, mutlaka kendi mutabakatının ve kendi yerel ittifakının neticesini ortaya koyacağını belirten Çakır, seçime girecek olan siyasi partilere ve adaylara başarı diledi.
MAHMUTLAR’A ÇAĞ ATLATAN BAŞKAN
1964 Alanya doğumlu olduğunu, 2004-2009 dönemlerinde Mahmutlar Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğini ifade eden Çakır, “Daha sonraki dönemde ise Alanya Müteahhitler Birliği Başkanlığı görevini yaptım. Yanı sıra Türkiye İnşaatlar Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Sekreterlik görevini sürdürüyorum” dedi. Çakır, şöyle devam etti: “Bizim niyetimiz kimsenin işine çomak sokmak değil. Bizim işimiz ve hizmet anlayışımız diğer partilerden farklı. Bu süreç içerisinde Alanya’yı dinledik. Tüm Alanya kamuoyu mevcut gelişmelerden rahatsızdı. Sonuçta biz de belli bölgelere hizmet etmiş insanlarız. Netice itibariyle Alanya'ya hizmet etmiş mevcut başkanlardan asla inkârcı olmadık. Ancak Alanya; tarihi geçmişi, ticareti ve kültürel yapısı diğer önemli şehirlerden farklıdır. Bundan ötürü Alanya'nın daha güçlü hizmet ağına sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. Kısacası farklı bir vizyonla yönetilmesi gerekiyor. Bu anlayışla biz de aday olmaya karar verdik.
‘HİZMETLER EŞİT DAĞITILMIYOR’
Çünkü Alanya her hizmet döneminde, nedense hizmetlerin doğu, batı ve merkez olarak külfet nimet dengesi şartlarında dağıtılmadığı ve bütçenin bu şartlarda kullanılmadığını söylüyor. Bizler de buna şahit olduk. Amacımız vatandaşımıza, hizmet külfet dengesi oluşturarak vizyonumuzu ortaya koymak olacak. Kısacası daha iyi hizmet vermek istiyoruz. Alanya'daki hizmetimiz gelecek 5 yıllık değil, 50 yıllık planlama dahilinde olacak. Hedefimiz tüm Alanya'dan oy almak. Çünkü herkes bir serzenişte. Mesele Alaattin Çakır ve diğer başkan adayları değil. Herkes kendi şartlarında Alanya'da güzel yaşamak istiyor ve Alanya hizmetlerinin tıkanmasını istemiyor. Alanya bütçesinin doğru şartlarda ve öncelik sırasına göre kullanılmasını istiyor. Bu şartlara baktığımızda tüm Alanya'dan oy alabileceğimizi düşünüyoruz. Biz daha iyisini yapma iddiasıyla sorumluluk almaya hazırız. Bu süreçte Alanyalı dostlarımızdan destek bekliyoruz.”

07 Ocak 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.