Türel Dim TV'de Seçim Özel 2019'da konuştu: 'Alanya'da referandum yapacağız'

Dim TV, BŞB Başkanı Türel'in katıldığı Seçim Özel 2019'la Alanya tarihinin en kapsamlı canlı yayınına imza attı. Türel "Alanya'da referandum yapacağız" dedi

Haber albümü için resme tıklayın

SADECE Alanya değil tüm Akdeniz Bölgesi dün akşam Alanya'nın yeni nesil kanalı Dim TV'ye (dimtv.tv) kitlendi. Seçim Özel 2019'da Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim ve Dim TV Genel Yayın Yönetmeni Alper Kutay'ın konuğu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Başkanı Menderes Türel, canlı yayında Alanya'nın tüm beklentilerine yanıt verdi.

DİM TV'DE TÜREL REKORU
 
Ak Parti'nin yeni hizmet binasında bulunan Mevlüt Çavuşoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleşen Seçim Özel 2019 canlı yayınına TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi, turizm duayeni Hüseyin Baraner, oda başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Dim TV Seçim Özel 2019, sadece Alanya ve Antalya'da değil tüm Akdeniz Bölgesi'nden rekor sayıda seyirciye ulaştı.

ATATÜRK CADDESİ PROJELERİ

Dim'in Alanya'nın kalbi olan Atatürk Caddesi'ndeki trafik ve otopark sorununun çözümüne ilişkin sorusunu yanıtlayan Başkan Türel "Atatürk Caddesi için üç proje hazırladık. Bu projenin hangisini uygulayacağımızı Atatürk Caddesi üzerinde evi ve işyeri olan vatandaşlarımıza İlçe Seçim Kurulu nezaretinde yapacağımız referandumla soracağız ve hangi proje istenirse onu uygulayacağız" dedi.

TÜREL'DEN İNCİLER 

Artık ittifak ruhu ile birlikte Alanya'ya hizmet yolculuğumuza Başkan Yücel'le devam edeceğiz. 
Mahmutlar'a 164 milyon TL'lik yatırımla arıtma ve içme suyu getirdik. 'Pis kokan Mahmutlar'ın' yerinde artık 'Mis kokan Mahmutlar' var. 
Verdiğim sözlerin kat kat fazlasını gerçekleştiren bir belediye başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. 
Alanya'da yeni alt geçit ve üst geçit projelerimize seçimin hemen ardından başlıyoruz. 
Kadınlar Plajı projemizin 'Ayrılıkçı' olduğunu düşünenler vardı. Ne oldu? Aksine birleştirdi. CHP'lisi, İyi Parti'lisi de bir arada bu plajlarda.
Alanya'nın tarihi yazıldığı zaman, ilk köprünün (Ak Köprü) Menderes Türel zamanında yapıldığı yazılacaktır. 
Hızlı tren, 2023 yılında Konya üzerinden Alanya'ya bağlanacaktır.

'ALANYA'DAN HAZİNEYE 2,5 MİLYAR DOLAR'

Baraner canlı yayında "Her yıl 70 ayrı milletten 4 milyon turist ağırlayan Alanya, Türkiye'nin gayrisafi milli hasılasına 2 buçuk milyar dolar katkı sağlayan bir kent" dedi.

23 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.