2 ay komada kaldı! Ve sonra...

Antalya'da Mayıs ayında geçirdiği motosiklet kazası sonrası 2 ay yoğun bakımda kalan lise öğrencisi Umut Çetin, "Motosikletlerinizi satınız ve motosiklete binmeyiniz" dedi

ANNESİ

Gülseher Çetin ile birlikte Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz'ü ziyaret eden Korkuteli Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Umut Çetin, son zamanlarda ilçede yaşanan motosiklet kazaları nedeniyle yaşanan ölümlerden dolayı uyarılarda bulundu.

Çetin, "Motor kazalarının yüzde 99'u sürücünün kendi hatası. Bilgisine ulaştığım tüm kazaları inceliyorum. Kaskları da varmış, yine de ölmüşler. Ama bunlara baktığımızda ya kask kendisinin değil ya da kaskın hiçbir koruyuculuğu yok. Polisin gözüne takılmamak için takılan yeni moda kasklar var. Kaskını takıp bağlamamış olanlar var. Geçen gün meydana gelen son kaza sonrası yine bir lise öğrencisi daha yaşamını yitirdi. 'Artık yeter' diyoruz. 4 aylık okul ayrılığımızın ardından tekrar okuluma döndüm. Okulda motoru olan arkadaşlara 'motorlarınızı satınız, motora binmeyiniz uyarısı yaptım' dedi.

Anne Gülseher Çetin ise, motosiklet kullanan gençleri uyararak, "Bizim canimiz yandı. 4 ay gibi bir süre yoğun bakım ve evde kaldık. Artık başkalarının canı yanmaması için uyarıyoruz. Başka çocukların motosiklet kazalarında can vermemesi için her gün dua ediyoruz. Motosiklet kullanan çocuklarımız bu aleti kullanmayı bıraksın. Motosikleti olan çocuklarımıza buradan sesleniyoruz. Kullanmayın ve anne-babalar ağlamasın. Kimsenin ölmesini istemiyoruz. Yeter artık" şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz ise, "Son günlerde meydana gelen motosiklet kazaları sonrası, kazayı bizzat yaşayan bir öğrencinin bizleri ziyaret ederek, motosiklet konusunda uyarılarda bulunması son derece bizleri mutlu etti. Artık biz de okullara motosikletle öğrenci gelmemesi için tüm okullara yazılar gönderdik" dedi.

Korkuteli İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, okuluna dönen Umut Çetin'e kitap hediye ederek, eğitim öğretiminde başarılar diledi.

19 Aralık 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.