Küçük oteller revaçta

Küçük Oteller Derneği’nin, yaptığı ankete göre, 2014 yılının ilk 6 ayında, Avrupalı ve ABD'li gezgin turistler küçük otelleri tercih etti

 KÜÇÜK Oteller Derneği’nin, 34 farklı destinasyonda 300’e yakın üyesiyle gerçekleştirdiği anket sonucuna göre, 2014 yılının ilk 6 ayında, Avrupalı ve ABD'li gezgin turistler, küçük otelleri tercih ediyor. Küçük otellerde, bu yılın ilk 6 ay doluluğunda, bir önceki yıla oranla yüzde 5 ila yüzde 10 arasında artış yaşandı. Daha çok Almanya, Belçika, İtalya, İsveç, Yunanistan, ABD, Rusya, Japonya gibi ülkelerden gelen turistler küçük otelleri tercih etti. ABD'li ve Avrupalı turistlerin hizmeti, en az oda sayısı ile samimi bir şekilde sunan küçük otelleri tercih ettiğini belirten Küçük Oteller Derneği Başkanı Ömer Faruk Boyacı, şunları söyledi: “Küçük oteller, ülkenin kültürünü anlatmada ve sokağın nabzını tutmada yerele yakın olan ve toplumdan kopuk olmayan otel tipidir. Çok yeri gezen, internet kullanan, seyahat programını bireysel yapan, 25 ile 50 yaş arasındaki bir profil, küçük otelleri tercih ediyor. Yeni nesiller ile değişen tatil anlayışına göre bireyler, gittikleri yörede yerel kültürle kaynaşıp, yeni deneyimler elde etmeyi isterken aynı zamanda kaliteli hizmeti samimiyetle sunan küçük otellere yöneliyor. Geleceğin otelleri, küçük oteller olacak” diye konuştu.

05 Ağustos 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.