Barbaros Azakoğlu'nda geleceğin bilim insanları yetiştiriliyor

Barbaros Azakoğlu Ortaokulu’nda 4006 Bilim Fuarı etkinliği düzenlendi

Ekmel YILMAZ

4006 TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bilim fuar etkinlikleri kapsamında Alanya’daki okullarda da etkinlikler sürüyor. Fuarlardan sonuncusu Barbaros AzakoğluOrtaokulu’nda gerçekleştirildi. Okul Müdürü Yusuf Yılmaz Dim TV’ye (dimtv.tv) yaptığı açıklamada, "4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı'nı okulumuzda gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Er, çevre okullardan gelen idarecilerimiz, öğrenciler ve velileri fuarı ziyaret ediyor. Okulumuzun öğrencileri çok çalışarak gerçekten harikalar yarattı ve bilim insanı olma yolunda güzel eserler ortaya koydu. Yapılan eserler ziyaretçilerden de büyük beğeni aldı. Öğrencilere, bilim insanı olma yolunda fırsat verildiği takdirde neler yapılabileceğini göstermiş olduk" dedi.
'TOPLUMA İYİ ESERLER 
SUNMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

Yılmaz konuşmasının devamında ise "Bugün koordinatör öğretmenimiz ve diğer öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimiz eserlerini tanıttı. Önümüzdeki yıl da projelerimizi daha çok geliştirerek, topluma daha iyi eserler sunmaya çalışacağız. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

28 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.