16 ilde 2500 öğrenciye ulaştı

Experian'ın, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığıyla 2012 yılında hayata geçirilen ve 2013’te Kredi Kayıt Bürosu’nun da katılımıyla güçlenen ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ projesi için, 30 ilden 50 gönüllü eğitmen, deneyimlerini paylaşmak üzere Experian Türkiye ofisinde bir araya geldi

ÜNİVERSTELİ gençlerin, kadın girişimcilerin ve KOBİ'lerin, finansal riskler konusunda kendilerini geliştirmelerine destek olmak için Experian tarafından başlatılan ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ sosyal sorumluluk projesinin gönüllü eğitmenleri, sorumlu borçlanma, bankalar ve finans sektöründeki aktörlerle ilişkilerin etkin yönetimi ve finansal yönetim konusunda eğitimler veriyor. Projenin genç gönüllüleri ve Experian’ın konusunda uzman kadrosu tarafından şu ana kadar gerçekleştirilen eğitimlerde 16 ilde 2 bin 500 üniversite öğrencisine ulaşıldı. Hedef, Mart 2016’nın sonuna kadar 3 bin öğrenciye ulaşmak.

Experian Türkiye ve Orta Doğu’dan Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi Didem Köprücü proje hakkında detaylı bilgi vererek şunları söyledi; ‘Geleceğini Şimdi Yönet’e her geçen yıl daha fazla kişiyi dahil ettiğimiz ve eğitimlerimizi geliştirdiğimiz için gururluyuz. Bugün ofisimize gelen ve projemizde görev alan tüm gönüllü ve genç eğitmenlerimize değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. 2015 yılını kapsayan projemizin üçüncü aşaması, finansal risk yönetiminin yanı sıra girişimci adaylar için finansal fırsatları da kapsayacak. Geleceğini Şimdi Yönet eğitimleriyle, ülke çapında toplam 26 ilden 3 bin öğrenciye ve girişimci adayına ulaşmayı hedefliyoruz. Experian olarak projemizi çok daha uzun yıllar başarıyla ve her yıl daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmeyi hedefliyoruz'.

Projede yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten katılımcılar, projenin başta kendileri olmak üzere çevreleri ve eğitim verdikleri herkesi, finansal riskler ve finans sektöründeki kurumlarla olan ilişkileri için bilinçlendirmede oldukça faydalı olduğunu söylediler. Katılımcılara ayrıca, ‘Geleceğini Şimdi Yönet’e yaptıkları katkı ve özveri için katılım belgeleri de takdim edildi.

22 Aralık 2015 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.