İmamoğlu: Didem Arslan'ın moderatör olmasını Yıldırım istemedi

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ile gerçekleştirdikleri ortak yayının moderatör seçiminde yaşananları anlattı. Didem Arslan'ın neden moderatör olmadığını açıklık getirdi.

TARİHİ buluşmada moderatör olacağı yönünde söylentiler çıkan fakat moderatör olarak seçilmeyen Didem Arslan'ın neden uygun bulumadığını Ekrem İmamoğlu açıkladı: "Didem Arslan'ı, Binali Yıldırım istemedi" dedi. Ekrem İmamoğlu, Yıldırım ile çıktığı ortak yayın ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Bu konuyu dile getiren ve bu buluşmayı sağlayan bizim talebimizdir. 31 Mart öncesi bu talebimiz reddedildi. 31 Mart'tan sonra bu süreç kabul edildi Yıldırım tarafından. Ben sadece teşekkür ettim. Peşinden Binali Yıldırım, açıklama yaparak 'Uğur Dündar'ı istiyorum' dedi. Ben yine bir yorum yapmadım.  Bana sen kimi düşünürsün diye sorduklarında ben dedim ki 'Bu işi en fazla gündeme getiren Didem hanım. Bence o olmalı. Hemde 2 erkek siyasetçi arsında bir kadın olmadı olaya farklı bir boyut katar. Bence öyle olmalı' dedim. Daha sonra geri dönüş yaptılar. 'Binali Yıldırım Didem Hanımı istemiyor' dediler. Daha sonra ise İsmail Küçükkaya moderatör olarak belirlendi." ifadelerini kullandı.

19 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.