Alanya'da rekor ücret verilmişti: O ihale iptal edildi!

Geçtiğimiz günlerde yüksek miktarla ihalesi yapılan Sapadere Kanyonu, ihaleyi kazanan firma taahhüt ettiği ücreti yatırmadığı için ihale fes edildi.

ALANYA'NIN saklı cenneti olarak adlandırılan Sapadere Kanyonu, Alanya Belediye Encümeni tarafından 13 Haziran’da ihaleye çıkarıldı ve ihaleyi kazanan firma, 2 milyon 400 bin TL ile ihaleyi aldığını kamuoyuna duyurdu. Ancak firma, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 46. maddesine göre verilen süre içerisinde ihale bedeli olan 2 milyon 400 bin TL’yi yatırmayınca sözleşme 5 Temmuz tarihi itibariyle feshedildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, ismi açıklanmayan Elazığlı bir işadamının aldığı ancak parasını ödemediği için iptal edilen ihaleyi önümüzdeki günlerde yenileyeceği öğrenildi. İşletmecinin, yıllık 2 milyon 400 bin TL’ye aldığı ihale için günde sadece kira için 6.500 TL kâr elde etmesi gerektiği için kış aylarında bu parayı çıkaramayacağını anlayınca ihalenin parasını ödemeyerek feshini sağladığı iddia ediliyor.

06 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.